Konsekwencje sfałszowanego oświadczenia

Konsekwencje sfałszowanego oświadczenia

W czwartek funkcjonariusze Państwowej Straży Granicznej w Krakowie przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec obywatelki Ukrainy. Cudzoziemka wjechała do Polski w grudniu ubiegłego roku, na podstawie paszportu biometrycznego. Celem przyjazdu 33-letniej kobiety była chęć podjęcia nauki w szkole policealnej, w związku z czym złożyła wniosek do Wojewody Małopolskiego o zezwolenie na pobyt czasowy.

W trakcie czynności kontrolno – weryfikacyjnych funkcjonariusze ustalili, że kobieta figuruje w bazach danych jako osoba niepożądana na terytorium RP. Została bowiem skazana przez sąd rejonowy prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania za popełnienie przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Cudzoziemka w listopadzie ubiegłego roku chciała wjechać do Polski na podstawie paszportu biometrycznego i oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy. Nie została jednak wpuszczona do RP,  gdyż przedstawione oświadczenie było fałszywe.

Komendant Placówki SG w Krakowie wydał wobec cudzoziemki decyzję o zobowiązaniu do powrotu wraz 3-letnim zakazem wjazdu na terytorium RP oraz państw strefy  Schengen.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności