Uwaga pasażerowie! Od 31.08.2020 r. (poniedziałek) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych:
- zostanie przywrócony ruch tramwajowy: na ul. Starowiślnej (odcinek Poczta Główna – Dietla) oraz na ul. Ujastek i Łowińskiego (od I bramy Zajezdni Nowa Huta do węzła „Wiadukty”);
- w dalszym ciągu będzie wyłączony ruch tramwajowy do Walcowni;
- zostaną wprowadzone zmiany związane z zakończeniem wakacji szkolnych;
- od dnia 29.08.2020 r. (sobota) zostanie przywrócone kursowanie tramwajów do Borku Fałęckiego.
Mając na uwadze powyższe, od dnia 31.08.2020 r. (poniedziałek) linie tramwajowe będą funkcjonować według następującego porządku:
- linie 1, 2, 3, 4, 8, 10, 13, 16, 17, 19, 24, 52 – zostaną przywrócone na stałe trasy (linie 8 i 19 od dnia 29.08.2020 r.);
- linia 6 – zostanie przywrócona, w związku z ograniczeniem pojemności pętli „Salwator” będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Kurdwanów P+R – … – Franciszkańska – Straszewskiego – Piłsudskiego – al. 3 Maja – Cichy Kącik;
- linia 22 – od dnia 29.08.2020 r. zostanie przywrócona na poprzednią trasę czasowo zmienioną: Borek Fałęcki – … – al. Solidarności – Ujastek Mogilski – Kopiec Wandy;
- linia 44 – zostanie uruchomiona na nowej trasie: Kopiec Wandy – Ujastek Mogilski – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Mogilska – Lubicz – Basztowa – Długa – Kamienna – Dworzec Towarowy. Linia będzie funkcjonować tylko w dni powszednie w godzinach szczytu;
- linia 70 – zostanie zlikwidowana;
- linia 0 – będzie kursować po następującej (nowej) trasie: Dajwór – Na Zjeździe – Limanowskiego – Krakowska – Stradomska – Św. Gertrudy – Dominikańska – Franciszkańska – Straszewskiego – Piłsudskiego – al. 3 Maja – Cichy Kącik. Powrót: Cichy Kącik – al. 3 Maja – Piłsudskiego – Podwale – Basztowa – Westerplatte – Starowiślna – Dajwór – Dajwór. Częstotliwość i godziny kursowania pozostaną bez zmian. Przypominamy, że linia zgodnie z planem funkcjonuje do 20.09.2020 r.;
- linia 742 – zostanie zlikwidowana.
Linie tramwajowe do odwołania będą kursować w dni powszednie z następującymi częstotliwościami:
- linie 1, 3, 8, 18, 20, 50, 52 – co 10 minut przez cały dzień;
- linie 13 i 24 – co 10 minut w godzinach szczytu oraz co 20 minut poza godzinami szczytu;
- linie 2, 4, 5, 9, 10, 11, 14, 19, 21, 22 – co 20 minut przez cały dzień;
- linia 6 – w godzinach ok. 5:00 – 20:00 z częstotliwością co 20 minut;
- linia 12 – w godzinach ok. 6:00 – 21:00 z częstotliwością co 20 minut (linia NIE kursuje w dni wolne);
- linia 16 – w godzinach ok. 5:00 – 18:00 z częstotliwością co 20 minut (linia NIE kursuje w dni wolne);
- linie 17, 44, 49 – tylko w godzinach szczytu z częstotliwością co 20 minut (linie NIE kursują w dni wolne).
Zasady zachowania ważności biletów okresowych:
Bilety okresowe wykupione na linię 6 zachowują ważność jej na stałej i zmienionej trasie.
Tracą ważność wszystkie dotychczasowe zasady zachowania ważności wyznaczone w związku z prowadzonymi remontami.