Uwaga pasażerowie! Na wniosek Urzędów Gmin: Zabierzów, Liszki i Czernichów, od dnia 30.11.2019 r. (sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych:
- linia 208 – zostaną uruchomione po trzy dodatkowe kursy w każdym kierunku w dzień powszedni oraz po dwa dodatkowe kursy w każdym kierunku w soboty. W konsekwencji linia będzie kursować z częstotliwością co 60 minut przez cały dzień powszedni oraz w sobotę w godz. 5:00 – 21:00;
- linia 209 – zostanie wprowadzona korekta godzin odjazdów we wszystkie dni tygodnia. Ponadto, kursy realizowane obecnie na trasie Salwator – Chrosna Pętla zostaną skrócone do pętli Morawica. Dodatkowo, zostanie uruchomiona nowa para przystanków o nazwie „Mników Sklep” (status przystanku: „na żądanie”), zlokalizowana na drodze gminnej Mników – Morawica, w rejonie skrzyżowania z drogą drogą Kryspinów – Mników;
- linia 226 – zostanie wprowadzona zmiana numeru linii na 228. Dodatkowo, zostaną skorygowane wybrane godziny odjazdów w dni powszednie i święta;
- linia 229 – zostanie uruchomiona dodatkowa para kursów realizowana w dni powszednie: z Salwatora o godz. 5:20 (kurs z pominięciem przystanków „Rusocice Załęg” i „Rusocice Wieś”) oraz z Kamienia Szkoły o godz. 6:20. Ponadto, zostaną wprowadzone korekty godzin odjazdów we wszystkie dni tygodnia;
- linia 239 – zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy zakładająca zmianę następujących godzin odjazdów w soboty i dni świąteczne: z Salwatora z godz. 21:25 na godz. 21:30 oraz z Jeziorzan Pętli z godz. 22:05 na godz. 22:10;
- linia 249 – zostanie uruchomiona dodatkowo para kursów na trasie Salwator – Nowa Wieś Szlachecka Pętla (dotychczasowa nazwa: Nowa Wieś Szlachecka), realizowana w soboty i dni świąteczne: z Salwatora o godz. 6:50 oraz z Nowej Wsi Szlacheckiej Pętli o godz. 7:35. Ponadto, zostaną wprowadzone korekty godzin odjazdów we wszystkie dni tygodnia;
- linia 258 – zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy zakładająca zmianę godziny odjazdu w dni powszednie z Nielepic z godz. 8:20 na godz. 8:15.
Dodatkowo, zostaną wprowadzone następujące zmiany nazw przystanków:
- „Aleksandrowice” na „Aleksandrowice Centrum”;
- „Balice Instytut” na „Balice Instytut Zootechniki”;
- „Czernichów GS” na „Czernichów Studzienki”;
- „Czernichów Pętla” na „Czernichów Rynek”;
- „Dąbrowa Szlachecka” na „Wołowice Skrzyżowanie”;
- „Kamień Dół” na „Kamień Remiza”;
- „Morawica” na „Morawica Centrum”;
- „Morawica Cmentarz” na „Morawica Szkoła”;
- „Nowa Wieś” na „Nowa Wieś Szlachecka Sklep”;
- „Nowa Wieś Jesionka” na „Nowa Wieś Szlachecka Jesionka”;
- „Nowa Wieś Kapliczka” na „Nowa Wieś Szlachecka Kapliczka”;
- „Nowa Wieś Kościół” na „Nowa Wieś Szlachecka Kościół”;
- „Nowa Wieś Szlachecka” na „Nowa Wieś Szlachecka Pętla”;
- „Piekary” na „Piekary Centrum”;
- „Przeginia Duchowna Centrum” na „Przeginia Duchowna Remiza”;
- „Przeginia Duchowna Bar” na „Przeginia Duchowna Kościół”;
- „Przeginia Narodowa” na „Przeginia Narodowa Bunar”;
- „Przeginia Narodowa Bonar” na „Przeginia Narodowa Dwór”;
- „Rączna OSP” na „Rączna Remiza”;
- „Rączna Bażanty” na „Rączna Gołębiec”;
- „Rusocice Stacja Paliw” na „Rusocice Granica”;
- „Ściejowice Granica” na „Rączna Bażanty”;
- „Wołowice” na „Wołowice Remiza”;
- „Wołowice Niwa” na „Wołowice Niwka”.