
Na Starym Mieście i Kazimierzu ponownie można spotkać wspólne patrole polskich i włoskich funkcjonariuszy. To wakacyjna inicjatywa, która ma wspierać bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających Kraków w okresie największego ruchu.
Wakacyjny sezon oznacza większy napływ odwiedzających, dlatego na ulicach najbardziej popularnych części Krakowa ponownie pojawili się policjanci z Włoch. Wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiej policji pełnią służbę na Starym Mieście i Kazimierzu, gdzie każdego dnia przebywa najwięcej turystów.
To kolejna odsłona współpracy prowadzonej przez polską i włoską policję. Obecność zagranicznych funkcjonariuszy jest możliwa dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy Komendantem Głównym Policji RP a Departamentem Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Włoskiej.
Patrole do końca lipca
Łączone patrole będą działać do końca lipca. Ich obecność koncentruje się w rejonach, które w sezonie letnim odwiedza najwięcej osób, w tym liczni turyści z Włoch.
Wspólna służba ma także wymiar praktyczny dla samych funkcjonariuszy. To okazja do poznania sposobu działania policji w obu krajach oraz wymiany doświadczeń zdobytych podczas codziennej pracy.
20 lipca włoskich policjantów oficjalnie przywitał zastępca komendanta miejskiego Policji w Krakowie, podinspektor Leszek Zagórski.
To nie pierwszy raz, gdy na ulicach Krakowa pojawiają się polsko-włoskie patrole. Podobne działania były prowadzone również w poprzednich latach podczas wakacji. Jak podaje policja, wcześniejsze edycje spotkały się z pozytywnym odbiorem osób odwiedzających miasto, dlatego także w tym roku zdecydowano się kontynuować tę formę współpracy.
Te artykuły mogą Cię zainteresować:
Największe przeboje Krzysztofa Krawczyka zabrzmią w Krakowie. Wstęp wolny
Przepływa wpław 942 km Wisłą. W Krakowie wspierają go policjanci



