Wielki Piknik Charytatywny „Uszyj Jasia” na Złocieniu

mat. prasowe
Wielki Piknik Charytatywny „Uszyj Jasia” na Złocieniu

Już 27 czerwca na krakowskim Złocieniu, na teranie parafii bł. Popiełuszki, odbędzie się Wielki Piknik Charytatywny „Uszyj Jasia – Rybitwy wspierają Złocień”. Mieszkańcy i przedsiębiorcy wspólnie uszyją kolorowe poszewki na poduszki dla dzieci przebywających w krakowskich szpitalach. Dodatkowo na uczestników czekać będzie wiele atrakcji dla całych rodzin. Wydarzenie organizowane jest przez Klaster Rybitwy – Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości i Uszyj Jasia, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki.

reklama

Wielki Piknik Charytatywny „Uszyj Jasia” na Złocieniu to wspólna inicjatywa mieszkańców, przedsiębiorców i organizacji działających na Rybitwach, Złocieniu, Płaszowie i Bieżanowie, które coraz częściej realizują wspólne projekty integrujące lokalną społeczność. Na uczestników czekać będzie aż 40 stanowisk z maszynami do szycia, a także setki metrów kolorowych materiałów oraz wsparcie instruktorów pomagających wykonać poszewki krok po kroku. Wszystkie poszewki uszyte podczas pikniku zostaną przekazane na oddziały dziecięce krakowskich placówek medycznych: Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika oraz Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Akcji charytatywnej towarzyszyć będzie strefa zabaw dla całych rodzin. Uszyj Jasia to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych inicjatyw społecznych w Polsce. Od 2013 roku angażuje Polki i Polaków we wspólne szycie kolorowych poszewek na poduszki dla dzieci przebywających w szpitalach, hospicjach i placówkach opiekuńczych.

reklama

Piknik charytatywny Uszyj Jasia to przykład inicjatywy, która łączy ludzi ponad podziałami
i pokazuje siłę lokalnej współpracy. Bardzo cieszy nas, że przy tym projekcie wspólnie działają mieszkańcy i przedsiębiorcy z Rybitw, Złocienia, Bieżanowa i Prokocimia. To nie tylko akcja charytatywna, ale również budowanie więzi społecznych i odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Kiedy społeczność, biznes i instytucje publiczne działają razem, możemy realnie zmieniać rzeczywistość wokół nas
– mówi Remigiusz Tytuła, prezes Klastra Rybitwy.

Oprócz wspólnego szycia organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji dla całych rodzin. Na uczestników czekać będą dmuchańce dla dzieci, gry i zabawy edukacyjne pt. „Miasto Dzielnic” z pięcioma strefami tematycznymi, konkursy z cennymi nagrodami, pokazy strażackie min. robota gaśniczego. Podczas pikniku będzie można zwiedzieć mobilne laboratorium strażackie czy odbyć szkolenie z zakresu pierwszej pomocy prowadzone przez druhów OSP Bieżanów. Przygotowano również strefy lokalnych firm
i partnerów z Rybitw i Płaszowa, gdzie będzie można zapoznać się z ich ofertą.  Na uczestników czekać będzie również darmowy poczęstunek grillowy czy owoce egzotyczne.

Akcja Uszyj Jasia łączy wszystkich. Bez względu na wiek, wykształcenie czy umiejętność każdy może uszyć poszewkę dla dzieciaków w szpitalach i tym samym poprawić ich komfort leczenia – mówi Marcin Grygierek, koordynator akcji Uszyj Jasia. Piknik na Złocieniu będzie wspaniałą okazją aby nie tylko pokazać troskę o najmłodszych pacjentów – będzie okazją do wspólnej zabawy, poznania się i spędzenia czasu razem.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka. Partnerem Głównym jest Województwo Małopolskie a Miasto Kraków zostało Partnerem wydarzenia.

Piknik charytatywny Uszyj Jasia odbędzie się 27 czerwca na placu przy Parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ul. Agatowa 39, Kraków – Złocień i potrwa od godz. 11.00 do godziny 18.30.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności