
Policjanci, inspektorzy MPK oraz kontrolerzy biletów przeprowadzili w Krakowie działania pod nazwą „Bezpieczny powrót”. W trakcie nocnej akcji funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt naruszeń prawa, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę posiadającego środki odurzające oraz interweniowali wobec osób naruszających porządek publiczny.
Działania przeprowadzono w nocy z 19 na 20 czerwca na terenie Krakowa. Ich celem była poprawa bezpieczeństwa pasażerów komunikacji miejskiej oraz ograniczenie przestępczości i wykroczeń popełnianych na przystankach i w pojazdach transportu publicznego.
W trakcie akcji funkcjonariusze przeprowadzili 21 interwencji. Ujawniono 22 wykroczenia, a łączna kwota nałożonych mandatów wyniosła 8600 zł. Policjanci wylegitymowali również 42 osoby, sprawdzając przestrzeganie przepisów i reagując na przypadki zakłócania porządku publicznego.
Zatrzymano poszukiwanego mężczyznę
Podczas działań zatrzymano mężczyznę posiadającego środki odurzające. Był on również osobą poszukiwaną do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.
Nie zabrakło także kontroli użytkowników hulajnóg elektrycznych. Funkcjonariusze ujawnili czterech nietrzeźwych kierujących tymi pojazdami.
Policjanci wspierali ponadto kontrolerów biletów podczas prowadzonych kontroli pasażerów. W wyniku podjętych działań nałożono 15 opłat dodatkowych oraz wystawiono 52 wezwania do zapłaty dla osób podróżujących bez ważnego biletu.
Te artykuły mogą Cię zainteresować:
Przerwy w dostawie prądu w Krakowie. Te ulice znalazły się na liście
Budowa tramwaju do Mistrzejowic. Na ul. Lublańskiej piesi nie wiedzą, którędy iść dalej

