Wawel w Noc Muzeów 2026. Zwiedzanie do 1 w nocy

autor CowKrakowie.pl
Wawel w Noc Muzeów 2026. Zwiedzanie do 1 w nocy

W ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów Zamek Królewski na Wawelu przygotował wieczorne zwiedzanie z dostępem do wybranych przestrzeni zamku, wystaw i ogrodów. W programie znalazły się także pokazy renesansowego tańca w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Wydarzenie odbędzie się 15 maja, a bilety kosztują 5 zł.

reklama

Zwiedzanie rozpocznie się o godz. 19.00 i potrwa do 1.00 w nocy. Ostatnie wejście zaplanowano na godz. 23.55. Na trasie nocnego zwiedzania znalazły się Ogrody Królewskie, Prywatne Apartamenty Królewskie, Zbrojownia oraz Podziemia Zamku. Lapidarium.

reklama

Dla odwiedzających przygotowano również wystawy „Arcydzieła z kolekcji Lanckorońskich. Odsłona trzecia. Opowieść o antyku” oraz „Przepraszam za bałagan. Michalina Bigaj”. Wieczór uzupełni „Wawelskie Baletto”, czyli renesansowy spektakl taneczny inspirowany traktatami włoskich mistrzów. Pokazy odbędą się o godz. 20.00 i 21.00.

Sprzedaż biletów online rozpocznie się w dniu wydarzenia o godz. 9.00. Wejściówki będzie można kupić także przy wejściu między godz. 19.00 a 24.00.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Kraków szykuje wielką rodzinną imprezę. Znamy szczegóły

Juwenalia Krakowskie 2026. Wiemy, jakie wydarzenia zaplanowano poza koncertami

Widowiskowy pokaz na AGH. Projekt P.I.W.O. 2026 już niebawem w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności