Tramwaj do Mistrzejowic z kolejnym postępem. W tunelu montują windy i schody ruchome

autor CowKrakowie.pl
Tramwaj do Mistrzejowic z kolejnym postępem. W tunelu montują windy i schody ruchome

Prace przy budowie tramwaju do Mistrzejowic w Krakowie przechodzą do kolejnych etapów wykończeniowych. W tunelu zakończono już montaż jednej z wind dla służb ratowniczych, gotowe są również trzy windy pasażerskie. Równolegle trwają prace przy następnych elementach infrastruktury, w tym schodach ruchomych.

reklama

Na placu budowy prowadzone są obecnie prace przy dwóch kolejnych windach zlokalizowanych przy wyjściach od strony ulic Lublańskiej i Młyńskiej. Łącznie przy wyjściach z tunelu przewidziano siedem wind osobowych.

reklama

Postępuje również montaż schodów ruchomych. W ostatnim czasie zakończyły się prace na Rondzie Polsad, a obecnie wykonywany jest montaż ostatnich schodów przy wyjściu na rogu ulic Promienistych i Lublańskiej. Schody ruchome znajdą się przy czterech z siedmiu wyjść z tunelu (po obu stronach ulic Młyńskiej i Lublańskiej.)

Jak zaznacza wykonawca, oprócz schodów stałych i ruchomych przewidziano siedem wind osobowych. Dwie z nich będą zlokalizowane przy ulicy Lublańskiej, dwie przy ulicy Młyńskiej, a pozostałe przy przystankach Ronda Polsadu i Ronda Młyńskiego.

Dwie windy zostały dostosowane do potrzeb służb ratowniczych i straży pożarnej. Ich lokalizacja ma umożliwiać szybki dostęp do obu peronów przystanku.

Montaż zewnętrznych wind odbywa się etapowo. Najpierw wykonywana jest monolityczna żelbetowa konstrukcja nośna połączona z konstrukcją tunelu. Kolejne etapy obejmują montaż stalowej konstrukcji dachu, a następnie instalację kabiny, prowadnic, drzwi, szafy sterowniczej, silnika oraz maszynowni. Całość kończą prace wykończeniowe i zabezpieczające, w tym montaż szyb oraz elementów chroniących konstrukcję przed wodą i wiatrem.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Tu liczy się nie tylko adres. Dlaczego sąsiedztwo znów staje się ważne?

Nie wszyscy znają ten park w Krakowie. Jest tu staw, taras widokowy i miejsce na spacer [ZDJĘCIA]

Rynek Główny w Krakowie pełen stoisk i rękodzieła. Kiermasz potrwa do 24 maja [ZDJĘCIA]

Fot. Tramwaj do Mistrzejowic

"Tramwaj do Mistrzejowic"
"Tramwaj do Mistrzejowic"
"Tramwaj do Mistrzejowic"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności