Włamał się do mieszkania w Krakowie. Policja zatrzymała 45-latka

autor CowKrakowie.pl
Włamał się do mieszkania w Krakowie. Policja zatrzymała 45-latka

45-letni mężczyzna podejrzany o kradzież z włamaniem do mieszkania w centrum Krakowa został zatrzymany przez policjantów. Do zdarzenia doszło w nocy 18 marca, a sprawca zdołał ukraść zegarek, zanim został spłoszony przez jednego z domowników.

reklama

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że hałas dobiegający z mieszkania obudził lokatora, co zmusiło włamywacza do ucieczki. Mężczyzna nie zdążył wynieść innych przedmiotów.

reklama

Do zatrzymania doszło kilka dni później, 23 marca. Policjanci udali się pod jeden z adresów w zachodniej części miasta, gdzie według ich ustaleń miał przebywać podejrzewany. Na miejscu zastali 45-latka, który został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji.

Był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości

Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna był również poszukiwany do odbycia krótkiej kary pozbawienia wolności.

Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W jego przypadku kara może być wyższa, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Ponad 170 tras z Krakowa. Lotnisko ogłasza siatkę na lato 2026

Nowa Huta. Matka znalazła marihuanę w pokoju syna i ruszyła na komisariat

Policjanci zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za kradzieże znaków SCT

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności