![Sobotnie otwarcie nad Zalewem Nowohuckim. Ten food truck to coś więcej niż gastronomia [ZDJĘCIA]](https://cowkrakowie.pl/wp-content/uploads/2026/03/Frytki-belgijskie-food-truck-Zalew-Nowohucki2-1240x827.jpg)
W sobotę, 7 marca o godzinie 13:00 nad Zalewem Nowohuckim odbyło się oficjalne otwarcie food trucka, w którym pracują dorosłe osoby z zespołem Downa. Punkt gastronomiczny wrócił do działania po remoncie, na który wcześniej prowadzona była publiczna zbiórka.
Bez wymiany podłogi, montażu nowego okapu gastronomicznego oraz zakupu niezbędnego sprzętu jego otwarcie nie byłoby możliwe. Na apel o wsparcie odpowiedzieli mieszkańcy Krakowa, którzy pomogli zebrać potrzebne środki. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zakończyć zbiórkę i przeprowadzić konieczny remont. Swoje wsparcie przekazała również Fundacja Zróbmy Sobie Kraków, która dołożyła finansową i finalną cegiełkę do zbiórki.
To nie tylko „buda z frytkami”
Dla osób pracujących w food trucku to jednak coś więcej niż miejsce sprzedaży jedzenia. To przestrzeń codziennych relacji, samodzielności i aktywności. Miejsce, w którym mogą rozwijać swoje pasje i być częścią lokalnej społeczności.
Sobotnie otwarcie przyciągnęło nad zalew mieszkańców, którzy przyszli zobaczyć ponowne uruchomienie punktu i wesprzeć inicjatywę swoją obecnością. Po zakończonym remoncie food truck ponownie będzie obsługiwał spacerowiczów odwiedzających te okolice. Nie mogło CowKrakowie.pl zabraknąć na tym wydarzeniu. Zobaczcie naszą fotorelację.
Te artykuły mogą Cię zainteresować:
Łagiewniki z lotu ptaka. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na zdjęciach z drona
IX Dyktando Krakowskie już za nami. Znamy treść ortograficznego wyzwania
Wielkie sprzątanie po zimie. Krakowskie MPO w akcji











