
Balony na ogrzane powietrze ponownie opanują Kraków. W Tym roku również zorganizowana zostanie w naszym mieście Krakowska Fiesta Balonowa Unplugged.
Na to wyjątkowe wydarzenie jeszcze musimy niestety trochę poczekać. Już dziś na CowKrakowie.pl dajemy znać, że taka impreza szykuje się w naszym mieście.
W dniach od 9 do 12 października 2025 roku w Krakowie odbędzie się 2. Krakowska Fiesta Balonowa Unplugged. Fiesta będzie niepowtarzalną okazją dla pilotów i załóg balonów do wykonania lotów nad Krakowem.
W ramach fiesty zostaną rozegrane również konkurencje sportowe w formule „unplugged” czyli bez możliwości korzystania z nawigacji elektronicznych.
Piloci będą musieli odnajdywać i nadlatywać na wyznaczone cele posługując się jedynie papierowymi mapami.
Kilkanaście kolorowych balonów lecących nad stolicą małopolski będzie również ciekawym widowiskiem dla mieszkańców Krakowa.
Starty do lotów będą odbywać się z różnych miejsc na terenie Krakowa. Jest to uzależnione od kierunku wiatru. Informacja skąd będzie odbywać się start pojawi się ok. godzinę przed planowanym startem.
Zobacz także:
Lotnisko. Zatrzymany przestał wykonywać polecenia, zaczął stawiać czynny opór
Dworek Białoprądnicki uczci 50 lat swojej działalności. Wiemy, co przygotowano!