
TAURON Arena Kraków zaprasza do wspólnego spędzenia pierwszej wiosennej soboty. Wydarzenie, które odbędzie się 22 marca. Start o godzinie 12:00.
Społeczna Kaffka i TAURON Arena Kraków zapraszają do wspólnego świętowania początku wiosny i Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.
Wiosenne Metamorfozy odbędą się 22 marca na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków, w godz. 12.00-15.00. To doskonała okazja, aby spędzić pierwszą wiosenną sobotę na świeżym powietrzu, biorąc udział w ciekawych aktywnościach, włączając się w promowanie różnorodności i wspierając działalność kawiarni społecznej.
Atrakcje
Uczestnicy wydarzenia zanurzą się w zieleni podczas spaceru pełnego uważności w parku Lotników, poszukają metamorfoz w przyrodzie oraz zasadzą kolorowe hiacynty. Tych, którzy będą mieli ochotę nadać otoczeniu jeszcze więcej kolorów, organizatorzy zaproszą do kredowego malowania świata. O atrakcje i zabawy dla najmłodszych zadbają też studentki i studenci działający w Kole Naukowym Animacji i Wolontariatu Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej. Nie zabraknie również zachęty do aktywności i sportu, w czym pomoże darmowa wypożyczalnia sprzętu przygotowana przez partnera wydarzenia – firmę Decathlon.
Kawa i słodkości ze Społecznej Kaffki
Wydarzenie jest organizowane we współpracy ze Społeczną Kaffką − pierwszą kawiarnią w Krakowie zatrudniającą osoby z zespołem Downa (ul. Na Kozłówce 25). Podczas powitania wiosny Społeczna Kaffka zadba o to, żeby nie zabrakło kawy i innych napojów oraz przygotowanych przez zespół kawiarni słodkości. Na stoisku będą także dostępne wyjątkowe gadżety. Cały dochód uzyskany na stoisku Społecznej Kaffki zostanie przeznaczony na aktywizację społeczną i zawodową realizowaną przez Społeczną 21 – firmę zatrudniającą osoby z zespołem Downa. Ważną misją organizacji jest też promowanie akceptacji i działań włączających.
Zobacz także:
Krakowski Półmaraton Marzanny 2025. W sobotę duże utrudnienia w mieście
Festiwal Roślin 2025 już w ten weekend w Krakowie. Wstęp bezpłatny


