
Już w najbliższą sobotę odbędzie się odbędzie się „Krakowski Babski Comber”. Wydarzenie rozpocznie się pochodem ze Starego Kleparza ok. godz. 14.00.
Następnie uczestnicy przejdą przez Planty w stronę placu Szczepańskiego, by ostatecznie udać się na Rynek Główny.
Harmonogram:
14:00 – oficjalne otwarcie Babskiego Combra na Starym Kleparzu, wspólny taniec i śpiew z uczestnikami oraz przechodniami, akompaniament heligonka i baraban.
14:20 – przejście Plantami wraz z wyłaniającymi się muzykami, którzy falami dołączają do pochodu wzmacniając moc dźwięku.
14:30 – przystanek na Placu Szczepańskim, przedstawienie I Marszałkini Babskiego Combra, obtańcowanie oraz ośpiewanie Miedzianny (pomnika przekupki).
14:40 – przejście z muzyką i śpiewem na Rynek Główny ulicą Szczepańską
14:45 – wejście do Sukiennic chodzonym od strony linii A-B, przejście wzdłuż całego pasażu, potem wyjście środkowym portalem w kierunku ul. Szewskiej
14:50 – rozpoczęcie potańcówki animowanej przez Joannę Cichoń
Wydarzeniu będzie towarzyszyła muzyka na żywo, będzie grała do tańca i do śpiewu. Dodatkowo do 19 marca w ramach tego wydarzenia na placu Szczepańskim trwa wystawa.
Zobacz także:
Nie będzie tymczasowego mostu nad Wisłą. Inwestycja jest za droga


