Wpadł podczas kontroli drogowej. Zlikwidowano uprawę konopi indyjskich

Autor CowKrakowie.pl
Wpadł podczas kontroli drogowej. Zlikwidowano uprawę konopi indyjskich

Finał kontroli drogowej zakończył się niekorzystnie dla mężczyzny. Kierowca usłyszał zarzuty i teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

9 lipca br. na terenie gminy Mogilany kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej znanego im 35-letniego kierującego passatem, wobec podejrzenia, że może on przewozić narkotyki. Nie pomylili się… Po potwierdzeniu danych mężczyzny, policjanci przeszukali jego pojazd, ujawniając w tylnych drzwiach paczkę papierosów z zawartością marihuany.

reklama

Okazało się też, że passat, którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych i za to wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny. Z kolei za posiadanie narkotyków 35-latek został zatrzymany.

Przeszukano jego mieszkania w Krakowie

W trakcie dalszych czynności kryminalni udali się pod adres jego zamieszkania w Krakowie, gdzie w toku przeszukania ujawnili na blacie kuchennym kolejną porcję marihuany, a w szafce pod zlewozmywakiem kilka donic z uprawą konopi indyjskich innych niż włókniste. Następnie policjanci udali się pod kolejny adres w Krakowie, powiązany z zatrzymanym. Tam w toku przeszukania również ujawnili konopie indyjskie inne niż włókniste w donicach, umieszczone na jednym z parapetów. Narkotyki i nielegalne rośliny zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone i trafiły do policyjnego depozytu.

35-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Kolejnego dnia w komendzie usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i uprawy konopi innych niż włókniste. Za te przestępstwa podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

"Uprawa"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności