Wielki sukces wędkarski przerodził się w walkę o życie ogromnej ryby

Sprostowanie do artykułu z dn. 4.07.2024
Wielki sukces wędkarski przerodził się w walkę o życie ogromnej ryby

Sprostowanie do artykułu opublikowanego w dniu 04.07.2024 prezentującego wędkarza, który złowił ogromnego suma na krakowskich Bulwarach.

reklama

W tym dniu wędkarz który złowił suma mierzącego 210cm, przekazana nam relacja wraz z fotodokumentacją od jednego ze świadków zdarzenia przedstawiona została jako ogromny wędkarski sukces co nie do końca było prawdą.

reklama

Po opublikowaniu artykułu zgłosił się do nas wędkarz – Pan Tomasz z przeszło 20 letnim doświadczeniem w połowie sumów. Tego dnia wędkujący od wczesnych godzin porannych tego zimnego poranka Pan Tomasz ze środka pływającego typu belly boat zapiął ogromną rybę. Po trudnej i wyczerpującej walce z silnym przeciwnikiem Pan Tomasz chciał uwolnić rybę możliwie najszybciej, lecz po dopłynięciu do brzegu okazało się, że wyjęcie haczyka w wodzie jest nie możliwe ze względu na to, że ten znajdował się głęboko w pysku ryby. Ogromna siła ryby która znajduje się w wodzie mogłaby pogorszyć sytuację, dlatego wędkujący zdecydował się na wyciągnięcie ryby na brzeg, aby uwolnić zdobycz musiał włożyć rybie do pyska rękę prawie do samego łokcia, gdyż haczyk znajdował się w przełyku.

Liczyła się każda sekunda

Liczyła się tutaj każda sekunda ponieważ ryba zaczęła tracić krew, a słońce wychodziło coraz wyżej nagrzewając wodne stworzenie. Na szczęście po szybkiej akcji wędkujący włożył szybko rybę do wody i reanimował ją jeszcze przez pół godziny zanim ryba odpłynęła o własnych siłach.

Opublikowany artykuł wprowadzał w błąd, ponieważ relacja świadka nie przedstawiała faktów, gdyż fotografujący z ukrycia przechodzień nie zamienił nawet słowa z łowcą, a opublikowane zdjęcia wywołały burzę na jednym z portali społecznościowych gdzie niesłusznie wędkarz zderzył się z falą hejtu przez osoby nie znające sytuacji, a komentujących jedynie wyrwane z kontekstu zdjęcia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności