Most Grunwaldzki zostanie rozebrany. Teraz zmieniła się organizacja ruchu

Autor CowKrakowie.pl
Most Grunwaldzki zostanie rozebrany. Teraz zmieniła się organizacja ruchu

Most Grunwaldzki jest w coraz gorszym stanie technicznym. Ekspertyza przeprowadzona przez Politechnikę Krakowską wykazała, że przeprawa bezpiecznie posłuży maksymalnie do 2038 roku.

reklama

Most Grunwaldzki docelowo zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie zupełnie nowa przeprawa łącząca Stare Miasto i Dębniki.

reklama

Nowa organizacja ruchu

Nowa, stała organizacja ruchu polega na ograniczeniu tonażu do 7,5 tony oraz wyłączeniu z ruchu samochodowego skrajnego pasa jezdni, od strony Wawelu i przeznaczenia go pod ścieżkę rowerową.

Najpierw remont mostu

Zanim dojdzie do rozbiórki, urzędnicy zapowiadają przeprowadzenie prac remontowych, dzięki którym przeprawa nad Wisłą powinna dotrwać do 2038 roku.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa wybrał firmę, która opracuje projekt prac remontowych oraz pozyska niezbędne decyzje do jego wykonania. Zgodnie z umową, ma na to czas do marca przyszłego roku.

Dopiero po opracowaniu dokumentacji, ZDMK zaplanuje ogłoszenie przetarg na przeprowadzenie prac remontowych. Będzie to na przełomie II i III kwartału 2025 r. Obejmą one na pewno wymianę nawierzchni jezdni i torowiska oraz naprawę płyty żelbetowej. Przy okazji, przebudowany zostanie również ciepłociąg. Dokładny zakres koniecznych do wykonania prac, poznamy po przygotowaniu projektu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności