Mieszkańcy Krakowa będą mieć kolejną linię tramwajową? Ogłoszono przetarg

Autor CowKrakowie.pl
Mieszkańcy Krakowa będą mieć kolejną linię tramwajową? Ogłoszono przetarg

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ponowił przetarg na nową inwestycję, która ma zostać zrealizowana w naszym mieście. Mowa m.in. o nowej linii tramwajowej.

reklama

Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie zaproponowanie kilku wariantów koncepcji inwestycji, spośród których wskazane będzie rozwiązanie preferowane do dalszych prac. W oparciu o wariant preferowany złożony będzie wniosek do decyzję środowiskową. W ramach tego postępowania przeprowadzone będą konsultacje społeczne.

reklama

Co ma zostać wybudowane?

Zgodnie z założeniem, ulica Bunscha ma zostać rozbudowana na odcinku ok. 1,4 km. Na jej przedłużeniu ma powstać ulica Humboldta o długości ok. 1.3 km. Następnie na odcinku od ulicy księdza Trockiego do węzła autostradowego A4 Kraków – Skawina ma zostać rozbudowa ulica Skotnicka (ok. 1 km).

Wzdłuż tych wszystkich elementów układu drogowego powstanie nowa linia tramwajowa. Jej początek wyznacza pętla Czerwone Maki. W przypadku komponentu tramwajowego rozważane są dwie opcje: pierwsza to budowa linii wzdłuż ulic Bunscha, Humboldta i Skotnickiej do pętli wraz z terminalem i parkingiem, który miałby być zlokalizowany w rejonie węzła autostradowego, po jego wschodniej lub zachodniej stronie. W ramach drugiej opcji, linia tramwajowa kończyłaby się pętlą i parkingiem P+R w rejonie rozjazdu z przyszłą linią do os. Kliny, po zachodniej stronie Szpitala im. Babińskiego.

W ramach całego zadania wybudowane mają zostać także drogi rowerowe, chodniki i przystanki autobusowe. Ponadto przebudowane będą skrzyżowania, a także wybudowana lub przebudowana infrastruktura podziemna.

Do 2 sierpnia, do godz. 10.00 można składać oferty w nowym przetargu na opracowanie powyższej inwestycji. Szczegóły dotyczące zamówienia publicznego dostępne są pod tym adresem.

Zobacz także:

Świetna wiadomość dla pasażerów. Na lotnisku wyrobicie tymczasowy paszport

Bezpłatna komunikacja w Krakowie. Ruszają konsultacje z mieszkańcami

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności