Kraków. Kryminalni udali się pod 6 adresów w różnych częściach miasta

Autor CowKrakowie.pl
Kraków. Kryminalni udali się pod 6 adresów w różnych częściach miasta

Policjanci z Krakowa zatrzymali sześć osób, które dokonały kradzieży z kart płatniczych. Poszkodowani są z całego świata.

reklama

3 lipca oraz 6 lipca br. kryminalni udali się pod 6 adresów w różnych częściach miasta, pod którymi zatrzymali w sumie 6 mężczyzn w wieku pomiędzy 19 a 31 lat. W trakcie działań funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. sprzęt elektroniczny w postaci telefonów komórkowych, laptopów oraz kart sim.

reklama

Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa komputerowego w stosunku do mienia o znacznej wartości oraz kradzieży z włamaniem.

Wobec trzech osób zastosowany został areszt tymczasowy na 3 miesiące. Wobec pozostałych 3 osób zastosowano policyjny dozór, zabezpieczenia majątkowe m.in. w postaci dwóch samochodów oraz zakazy opuszczania kraju. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  Sprawa jest rozwojowa, najprawdopodobniej osób okradzionych jest dużo więcej.

Pokrzywdzonych w tej sprawie może być nawet kilkaset osób pochodzących z różnych krajów. Na obecną chwilę straty związane z przestępczym procederem wyniosły ponad 155 tysięcy złotych, natomiast kwota 1,3 miliona złotych to suma, na którą sprawcy usiłowali dokonywać transakcji.

Zobacz także:

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności