Chciał zabić kobietę. Zaatakował ją śrubokrętem

Autor CowKrakowie.pl
Chciał zabić kobietę. Zaatakował ją śrubokrętem

Mieszkaniec Krakowa chciał zabić byłą partnerkę. Mężczyzna zaatakował ją śrubokrętem. Na szczęście poszkodowana doznała powierzchownych i niezagrażających życiu obrażeń głowy. 

reklama

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjanci z Zielonek otrzymali informację o zaatakowaniu kobiety śrubokrętem, w jednym ze sklepów wielobranżowych, na terenie powiatu krakowskiego, w którym ofiara pracowała.

reklama

Po przybyciu na miejsce policjanci zatrzymali ujętego mężczyznę przez przypadkowe osoby. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec Krakowa. Obecna na zdarzeniu załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła ranną i przetransportowała ją do szpitala celem dalszej diagnostyki. Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek zaatakował swoją była partnerkę poprzez ugodzenie jej w głowę śrubokrętem, a następnie wybiegł ze sklepu. Kiedy został ujęty przez trzy postronne osoby, wówczas napastnik miał młotek w ręku. Prawdopodobnie również tym narzędziem mężczyzna planował zaatakować swoją ofiarę.

Atak był zaplanowany

W toku czynności wykonanych przez kryminalnych z Krakowa ustalono, że atak był zaplanowany, a sprawca się do niego przygotowywał. Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a zebrany materiał przekazano do prokuratury, celem podjęcia dalszych decyzji w sprawie. 

Agresor usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, do którego się przyznał. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za zarzucany czyn 32-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

Zobacz także:

Ranny mężczyzna na Zakrzówku. Trwa akcja ratunkowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności