Brutalne pobicie na Olszy. Poszkodowany trafił do szpitala

Autor CowKrakowie.pl
Brutalne pobicie na Olszy. Poszkodowany trafił do szpitala

Do brutalnego pobicia doszło na krakowskiej Olszy. Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, jak się okazało, był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

reklama

Do pobicia doszło 2 lipca. W tym dniu policjanci udali się w rejon Olszy, gdzie według zgłoszenia miało dojść do awantury pomiędzy współlokatorami. Po przyjeździe na miejsce mundurowi przed blokiem zastali zgłaszającego, któremu załoga pogotowia ratunkowego udzielała pomocy medycznej.

reklama

W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, że chwilę wcześniej, jego współlokator kilkukrotnie uderzył go w głowę, w wyniku czego stracił on przytomność, a następnie zabrał mu gotówkę w kwocie 850 euro. Kiedy tylko poszkodowany odzyskał przytomność, o zdarzeniu powiadomił służby. Policjanci udali się do ich wspólnie zajmowanego mieszkania, w którym zastali śpiącego 36-latka.

Sprawca był poszukiwany

Po wybudzeniu przyznał on, że pokłócił się ze współlokatorem, jednak zaprzeczył, aby zabrał mu jakiekolwiek pieniądze. Po odnalezieniu skradzionej gotówki, podczas przeszukania pomieszczenia, zmienił zdanie i przyznał się do winy. Ponadto, po sprawdzeniu 36-latka w policyjnym systemie, okazało się, że był on osobą poszukiwaną do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. W związku z tym został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Poszkodowanego mężczyznę załoga pogotowia ratunkowego zabrała do szpitala. Następnego dnia, 36-latek po tym jak usłyszał zarzut rozboju, został przewieziony do aresztu śledczego, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Za dokonanie rozboju kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także:

Zaatakowali pracownika i okradli drogerię. Są już w rękach policji

Krakowski Kazimierz. Policja przeszukała mieszkanie mężczyzny

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności