25-latek sporo nabroił. Grozi mu do 8 lat więzienia

Autor CowKrakowie.pl
25-latek sporo nabroił. Grozi mu do 8 lat więzienia

25-letni mężczyzna najbliższe lata może spędzić w więzieniu. Zatrzymany usłyszał zarzuty oszustwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

reklama

1 lipca mundurowi z Krakowa otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który twierdził, że chwilę wcześniej zadzwoniła do niego osoba podająca się za pracownika banku, informując go, że w celu zabezpieczenia środków finansowych zgromadzonych na jego rachunku konieczne będzie wygenerowanie i przekazanie kodu blik. Mężczyzna zastosował się do tych poleceń, jednak po chwili zorientował się, że padł ofiarą oszusta, który w jednym z bankomatów w centrum miasta próbował wypłacić jego środki.

reklama

Po otrzymaniu tej informacji kryminalni natychmiast udali się do wskazanego bankomatu. Po przyjeździe na miejsce policjanci od razu zauważyli i wylegitymowali 25-latka próbującego wypłacić pieniądze.

Oszukał 16 osób

W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim m.in. ponad 13 tysięcy złotych oraz 3 telefony komórkowe. Jak ustalili śledczy to nie pierwszy raz, kiedy 25-latek podszywając się pod pracownika banku, bądź pracownika portali platform internetowych używając podstępu, nakłaniał rozmówców do przekazania kodów blik, dzięki którym wypłacał ich pieniądze. 

W sumie, od początku maja br. mężczyzna oszukał w ten sposób 16 osób na sumę prawie 45 tysięcy złotych. 2 lipca br. 25-latek usłyszał zarzuty oszustwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Wypadek w Czajkowicach. Policja podała więcej informacji o tej tragedii

Kobieta wysiadała z autobusu. Została potrącona przez osoby jadące na hulajnodze

Zakopianką pod prąd. O krok od tragedii [VIDEO]

Zapadła decyzja. Wprowadzone będą zmiany dla węzła Mistrzejowice

Ulicami Krakowa przeszedł Marsz Czerwonych Wdów [ZDJĘCIA]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności