Zespół nagrał muzykę do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. W sobotę bezpłatny koncert

Autor CowKrakowie.pl
Zespół nagrał muzykę do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. W sobotę bezpłatny koncert

W najbliższą sobotę, 29 czerwca Muzeum Krakowa będzie obchodziło jubileusz 125-lecia. Z tej okazji przygotowano dla mieszkańców sporo atrakcji. Zaplanowano także wyjątkowy koncert.

reklama

Przed nami gry i zabawy historyczne, wspólna zabawa razem z Kraków Street Band, a także koncert zespołu Percival. Warto pojawić się w sobotę w Barbakanie.

reklama

125-lecie Muzeum Krakowa – PROGRAM:

 • godz. 15.00 – Rozpoczęcie obchodów przez dyrektora naczelnego, dr. Michała Niezabitowskiego
 • godz. 15.15 – Wspólna zabawa razem z Kraków Street Band
  Zespół narodził się na krakowskim Rynku w 2014 roku, i od tego czasu zagrał wiele koncertów i gościł na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Uświetnił swoją obecnością obchody Jubileuszu 120-lecia Muzeum Krakowa. Wstęp na koncert bezpłatny.
 • godz. 16.30 – Spotkanie z partnerami społecznymi
 • godz. 17.00 – Zabawy historyczne
  Przeniesiemy się na moment 125 lat w przeszłość, do 1899 roku, i podglądniemy, w co wówczas bawiły się dzieci i młodzież! Wstęp na warsztaty bezpłatny.
 • godz. 18.00 – Druga część spotkania z partnerami społecznymi
 • godz. 20.30 – Koncert zespołu Percival
  Nawiązując do średniowiecznych tradycji Barbakanu, Muzeum Krakowa zaprasza na koncert zespołu Percival, grającego muzykę folkmetalową! Percival jest znany m.in. z nagrania muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”; jest także laureatem wielu nagród.
  Wstęp na koncert bezpłatny.

Przed Barbakanem:
Z okazji swojego jubileuszu muzealnicy oddają głos partnerom społecznym, z którymi współpracują na co dzień.

Stanowiska będą dostępne w godz. 15.00–18.30:

 • Stanowisko muzealne – informacje o Muzeum Krakowa, oddziałach, godzinach otwarcia i imprezach
 • Sklepik muzealny – sprzedaż muzealnych wydawnictw oraz gadżetów
 • Stanowisko Stowarzyszenia Koronczarek Ziemi Krakowskiej – na stanowisku będzie można porozmawiać z zaprzyjaźnionymi z Muzeum Rękodzielniczkami, podziwiać oraz zakupić ich wyroby oraz spróbować swoich sił w koronce klockowej. Stowarzyszenie związane jest z Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa Krakowa, w którym regularnie odbywają się warsztaty koronki klockowej.
 • Stanowisko Zupy na Plantach – temat bezdomności w Krakowie poruszany był między innymi w debacie, odbywającej się w ramach cyklu „DNA Krakowa”. Na stanowisku będzie można porozmawiać z przedstawicielami stowarzyszenia oraz poznać jego działalność.
 • Stanowisko Muzeum Herstorii Sztuki – już po raz kolejny Muzeum Krakowa podejmuje współpracę z Fundacją Muzeum Herstorii Sztuki. Prawa kobiet oraz historia kobiet będą przedmiotem wystawy czasowej „Siłaczki”. Na stanowisku będzie można porozmawiać z przedstawicielkami fundacji, poznać jej działalność i plany.
 • Stanowisko Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół Klika – jednym z cenionych programów Muzeum Krakowa jest cykl „Kraków naprawdę dla wszystkich”, poświęcony osobom z niepełnosprawnościami. Na stanowisku stowarzyszenia Klika będzie można porozmawiać z jego przedstawicielami, poznać jego działalność oraz zakupić wyroby.
 • Stanowisko Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – na rok 2025 zaplanowana została wystawa poświęcona obecności zwierząt. Nawiązując do niej Muzeum Krakowa zaprasza do współpracy Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Na stanowisku będzie można porozmawiać z przedstawicielami KTOZ-u, poznać jego działalność oraz zakupić gadżety.
 • Stanowisko szopkarza – na stanowisku będzie można podejrzeć pracę szopkarza. Muzeum Krakowa już od 1937 roku organizuje konkurs Szopek Krakowskich. Popularność konkursu nie zanika, o czym świadczy rekordowa liczba zgłoszeń na jego edycję z 2023 roku.
 • Stanowisko Zielonego Adopciaka – na stanowisku będzie można zasięgnąć opinii roślinnej specjalistki, a także wymienić się roślinami lub odebrać sadzonkę
 • Stanowisko Fundacji Widowisk Masowych – na stanowisku będzie można porozmawiać z przedstawicielami fundacji, obejrzeć jej wyroby oraz wziąć udział w warsztatach.
 • Stanowisko Krakowskiego Stowarzyszenia Graczy Gier Bitewnych „Smoki Południa” – uczestnicy będą mogli bliżej poznać czym są gry bitewne. Na stoisku ustawione zostaną ręcznie wykonane makiety, utrzymane w klimacie średniowiecza i fantastyki, oraz ręcznie malowane figurki. Osoby odwiedzające stoisko będą miały okazję nie tylko obejrzeć wystawę, ale również dowiedzieć się jak powstają tego typu makiety i modele. Równolegle prowadzone będą również pokazowe rozgrywki gry bitewnej, oraz lekcje zasad gry, bazującej na grze bitewnej w świecie „Władcy Pierścieni”.
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności