Zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego. Trwa workowanie przy rzece

Autor CowKrakowie.pl
Zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego. Trwa workowanie przy rzece

W związku z niesprzyjającą sytuacją pogodową odbyło się doraźne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Przewodniczyli mu I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger oraz II wicewojewoda Ryszard Śmiałek. Oprócz przedstawicieli służb, instytucji i straży w sztabie uczestniczyli także starostowie oraz dyrektorzy wydziałów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

reklama

Podczas posiedzenia WZZK przedstawiciele Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie przedstawili aktualną informację o ostrzeżeniach oraz sytuacji na zbiornikach wodnych.

reklama

Do godz. 22.00 w Małopolsce obowiązuje ostrzeżenie III – najwyższego – stopnia przed silnym deszczem z burzami. Częściowo ostrzeżenie hydrologiczne zostało podniesione do III stopnia. Możliwe są wezbrania rzek z przekroczeniem stanów alarmowych.

Państwowa Straż Pożarna podjęła od północy interwencje do blisko 500 zdarzeń atmosferycznych – najwięcej KM Kraków (ponad 150), Sucha Beskidzka (ponad 70), Myślenice (ponad 60), Wieliczka i Oświęcim (po ponad 30).

Rodzaj prowadzonych działań: udrażnianie przepustów, usuwanie połamanych drzew/gałęzi, pompowanie wody z zalanych posesji/budynków.

Trwa tzw. workowanie przy rzece Drwince – ul. Udzieli w Krakowie. W Makowie Podhalańskim miał miejsce niebezpieczny incydent: mężczyzna wypompowywał wodę pompą elektryczną we własnym domu i został porażony prądem, został zabrany do szpitala.

Tauron odnotował 153 odbiorców bez zasilania energią elektryczną. Międzynarodowy Port Lotniczy BALICE podaje, że nie wystąpiły utrudnienia. Zarząd Dróg Wojewódzkich i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w Małopolsce są przejezdne.

Zobacz także:

Grzegorz Braun usunął z Kopca Kościuszki flagę Ukrainy. Wojewoda reaguje

Zmiany w Urzędzie Miasta Krakowa

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności