Wianki Kraków 2024. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji

Autor CowKrakowie.pl
Wianki Kraków 2024. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji

Wielkimi krokami zbliża się kolejne wydarzenie, na które czekają mieszkańcy. Już za kilka dni odbędą się Wianki Kraków 2024. Wiemy, jakie atrakcje przygotowano w tym roku!

reklama

22 i 23 czerwca na wielbicieli aktywnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi czeka bogaty wybór atrakcji. Zakres i tematyka wydarzeń są na tyle szerokie, że każdy znajdzie coś dla siebie.

reklama

Wianki nie od dzisiaj kojarzą się z dobrą muzyką. Poza występami na głównej scenie na Powiślu i uwielbianym koncertem o świcie (tym razem na Bulwarach Wiślanych) muzyczne atrakcje napotkamy też w innych częściach Krakowa. Będzie można posłuchać pieśni świętojańskich, a także nauczyć się je wykonywać i przy okazji… przymierzyć tradycyjne ludowe stroje.

Dla fanów aktywnego wypoczynku przygotowano spływy Wisłą historycznymi galerami, naukę tańca w kole, warsztaty ze strzelania z procy, potańcówki czy zajęcia z doskonalenia technik kajakarskich.

Artyści amatorzy i pasjonaci rękodzieła będą mogli wziąć udział z rozlicznych warsztatach: począwszy od nauki plecenia lin, przez tkanie bransoletek, po tworzenie korali, wianków czy kwiatów z bibuły i papieru. Dzieci stworzą oryginalne maski, a ich buzie zostaną pomalowane w przepiękne wzory.

Nie zabraknie atrakcji ze sztuką w tle, m.in. zwiedzania wystaw z przewodnikiem, oglądania zabytkowych obiektów, plenerowego spektaklu czy przymierzania tradycyjnego japońskiego stroju.

Przygotowano również rodzinny piknik, wspólne puszczanie wianków na wodę i pokaz teatru ognia.

Szczegółowy program dostępny jest na tej stronie.

"Wianki w Krakowie"
fot Adrian Pallasch
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności