Ważna informacja dla kierowców! Na moście Grunwaldzkim zmieni się organizacja ruchu

Autor CowKrakowie.pl
Ważna informacja dla kierowców! Na moście Grunwaldzkim zmieni się organizacja ruchu

Ważna informacja dla krakowskich kierowców. Zmieni się organizacja ruchu na moście Grunwaldzkim. Trwają także przygotowania do remontu mostu.

reklama

Magistrat informuje, że w czerwcu na moście Grunwaldzkim zacznie obowiązywać nowa, stała organizacja ruchu. Od strony Wawelu kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Ta zmiana, wraz z zaplanowanym na przyszły rok remontem, pozwoli na eksploatację mostu do czasu budowy nowej przeprawy.

reklama

Ekspertyza przeprowadzona przez Politechnikę Krakowską wykazała, że most Grunwaldzki bezpiecznie posłuży mieszkańcom maksymalnie do 2038 roku. Docelowo zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie zupełnie nowa przeprawa łącząca Stare Miasto i Dębniki.

Aby jednak tak się stało i przeprawa posłużyła jeszcze kilkanaście lat, niezbędne jest wykonanie prac remontowych oraz wdrożenie nowej, stałej organizacji ruchu, która ją odciąży.

Nowa, stała organizacja ruchu zostanie wprowadzona jeszcze w czerwcu. Będzie obowiązywało ograniczenie tonażu do 7,5 tony oraz wyłączenie z ruchu samochodowego skrajnego pasa jezdni, od strony Wawelu i przeznaczenia go pod ścieżkę rowerową. Będzie więc taka sama, jak ta która funkcjonowała na moście kilka lat temu. Będzie ona obowiązywała do czasu wybudowania nowej przeprawy.

Zobacz także:

Makabryczne odkrycie w bloku przy ul. Gdańskiej w Krakowie [ZDJĘCIA]

„Wijące zwierzę” w altance śmietnikowej. Na miejsce wezwano Straż Miejską

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności