W wakacje się zacznie. Na Alejach Trzech Wieszczów będą kolejne utrudnienia

Autor CowKrakowie.pl
W wakacje się zacznie. Na Alejach Trzech Wieszczów będą kolejne utrudnienia

Krakowscy kierowcy muszą przygotować się na kolejne utrudnienia w centrum miasta.  W wakacje ruszy remont części skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów, od strony ulicy Kościuszki.

reklama

Od wakacji planowana jest realizacja drugiej części tarczy skrzyżowania Alej Trzech Wieszczów z ulicą Kościuszki, która będzie wiązać się z zamknięciem tego newralgicznego dla miasta obszaru. Prace mają rozpocząć się 22 czerwca.

reklama

Również w wakacje finalizowane będą roboty na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi, Księcia Józefa i Kościuszki, które spowodują wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na Królowej Jadwigi (w stronę Księcia Józefa). Położone zostaną wtedy docelowe warstwy nawierzchni na skrzyżowaniu. Do tej pory miejsce to było warunkowo przejezdne dla kierowców (po wykonaniu podziemnych instalacji, w tym sieci), przed wylaniem ostatecznej nawierzchni.

Co z tramwajem do Salwatora?

Zakończenie całości inwestycji – głównie przebudowy ulicy Kościuszki – opóźni się, maksymalnie o sześć miesięcy. – Wykonawca dokłada wszelkich starań, by prace zakończyły się jednak wcześniej – zapewnia zastępca prezydenta, Stanisław Kracik. Niezależnie, sukcesywnie, dopuszczane do ruchu będą kolejne odcinki ulicy Kościuszki. Tramwaje – jeszcze w tym roku – pojadą po nowym torowisku.

Zobacz także:

Takiej sytuacji w Krakowie jeszcze nie było. Spontaniczna złodziejka w akcji

Smoki opanują Kraków. Tak pojedzie komunikacja miejska [INFORMATOR]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności