W ten weekend zaplanowano sporo atrakcji. Warto przyjść

Autor CowKrakowie.pl
W ten weekend zaplanowano sporo atrakcji. Warto przyjść

Kolejny weekend z wydarzeniami w Krakowie przed nami. Naprawdę jest w czym wybierać. Przygotowaliśmy dla naszych czytelników najciekawsze atrakcje, jakie na nas czekaj – co najważniejsze, część z nich jest bezpłatna!

reklama

Weekend w Krakowie 22-23 czerwca:

Wianki:

reklama

Największą imprezą w ten weekend będą Wianki. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji, a także koncerty, które odbywać będą się u stóp Zamku Królewskiego na Wawelu. Harmonogram koncertów sprawdzicie tutaj. Natomiast dla fanów aktywnego wypoczynku przygotowano spływy Wisłą historycznymi galerami, naukę tańca w kole, warsztaty ze strzelania z procy, potańcówki czy zajęcia z doskonalenia technik kajakarskich.

Koncert Majki Jeżowskiej

Ikona polskiej muzyki wystąpi 22 czerwca podczas otwarcia Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Otwarcie parku Tetmajera

W sobotę, 22 czerwca o godz. 12.00 rozpocznie się piknik z okazji otwarcia parku Tetmajera. Sobótka Bronowicka będzie wydarzeniem inspirowanym dawną obrzędowością słowiańską. Przejdzie także kolorowy korowód – sprawdź szczegóły.

Strawa pod kopcem Wandy

Przy kopcu Wandy odbędzie się plenerowe wydarzenie. Przestrzeń wokół tajemniczego kopca wypełni się grupami rekonstrukcyjnymi, zabawą, muzyką i śpiewem. Organizatorzy zapraszają już 23 czerwca. Wspólne celebrowanie zakończy się symbolicznym rozpaleniem ogniska. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie w naszym artykule.

33. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej

Tegoroczna edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej odbędzie się w dniach 23–30 czerwca. W tym roku wydarzenie organizowane jest pod hasłem Shema Jisrael/Ahava. Szczegóły.

Zabytkowe tramwaje kursować będą po mieście

W niedzielę, 23 czerwca, na krakowskie ulice znów wyjadą zabytkowe tramwaje w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. Będą one kursować na dwóch liniach – 0 („Dajwór” – „Cichy Kącik”) i 7 („Krowodrza Górka P+R” – „Dąbie”). Rozkład jazdy sprawdzicie na  muzealna.org.

A może na basen?

Przypominamy, że basen Wandzianka od kilku dni zaprasza do spędzania czasu na swoim obiekcie. Cennik i godziny otwarcia możecie sprawdzić tutaj.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności