W garażu na Prądniku Czerwonym zatrzymano mężczyznę [ZDJĘCIA]

Autor CowKrakowie.pl
W garażu na Prądniku Czerwonym zatrzymano mężczyznę [ZDJĘCIA]

W ręce krakowskich mundurowych wpadł mężczyzna, który  przechowywał papierosy i krajankę tytoniową bez wymaganych znaków akcyzowych. Swoją działalnością naraził Skarb Państwa na stratę ponad 240 000 złotych. 

reklama

Do zatrzymania doszło 19 czerwca na terenie Prądnika Czerwonego. W jednym z garaży podziemnych bloku mieszkalnego, miały znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. Na miejscu kryminalni wylegitymowali 43-latka który wynajmował tam garaż. W wyniku przeszukania tego pomieszczenia policjanci ujawnili ponad 6300 paczek papierosów niezawierających polskich znaków akcyzowych oraz krajankę tytoniową o wadze ponad 60 kg. Mężczyzna posiadał przy sobie gotówkę w kwocie ponad 12 000 złotych, która została zabezpieczona na poczet przyszłych kar.

reklama

W wyniku swojej działalności i nieopłaconego podatku akcyzowego, 43-latek naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 240 000 złotych,  łamiąc tym samym przepisy Kodeksu karno-skarbowego.

43-latek został zatrzymany i po przeprowadzonych czynnościach usłyszał zarzut posiadania nielegalnych wyrobów tytoniowych, za co grozi kara pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Zaczepiał kobiety i swoim zachowaniem wywoływał zgorszenie

Wyniki przerażają. Skontrolowano usługi transportu osób za pomocą aplikacji mobilnych

Fot. Policja

"Papierosy bez akcyzy"
"Papierosy bez akcyzy"
"Papierosy bez akcyzy"
"Papierosy bez akcyzy"
"Papierosy bez akcyzy"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności