W centrum Krakowa przejdzie taneczny korowód

Autor CowKrakowie.pl
W centrum Krakowa przejdzie taneczny korowód

W najbliższy wtorek, 4 czerwca warto pojawić się w centrum Krakowa. Spod pomnika Adama Mickiewicza na skwer Andrzeja Wajdy „Polonez Wolności”. 

reklama

Początek wydarzenia planowany jest na godzinę 19.45 na Rynku Głównym pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Organizatorzy zapraszają do wspólnego wysłuchania hejnału z wieży Mariackiej, a tuż potem „Hejnał Wolności” na trąbce zagra Antoni „Ziut” Gralak, wybitny polski trębacz jazzowy.

reklama

Ulicami przejdzie korowód

O godzinie 20.10 korowód taneczny prowadzony przez Balet Cracovia Danza przy akompaniamencie orkiestry wojskowej przejdzie krokiem poloneza na skwer Andrzeja Wajdy, by tam wysłuchać „Poloneza” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.

Podświetlą drzewo

Na skwerze Wajdy zostanie podświetlone Drzewo Wolności, będą zbierane do urny symboliczne karty z nadrukiem „Dziękujemy za wolność”. Będzie też można zobaczyć wystawę rzeźb „Żywioły” autorstwa Alka Janickiego, artysty intermedialnego, scenografa i performera.

Na zakończenie wydarzenia, o godz. 21.00, organizatorzy zapraszają do obejrzenia pokazu multimedialnego, którego treść skupia się wokół 4 czerwca i wydarzeń historycznych związanych z tą datą.

Wydarzeni zorganizowane jest w ramach Dnia Wolności i Praw Obywatelskich.

Zobacz także:

Impreza plenerowa w Krakowie. Gwiazdą wieczoru będzie Stachursky

Program 23. Wielkiej Parady Smoków

Kolacja w ciemności w Krakowie. Kelnerzy obsługują gości w noktowizorach

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności