Turystki z Portugalii nie miały pieniędzy na prezenty dla rodziny. Dokonały kradzieży

Autor CowKrakowie.pl
Turystki z Portugalii nie miały pieniędzy na prezenty dla rodziny. Dokonały kradzieży

Spore problemy mają trzy kobiety, które przyleciały do Krakowa z Portugalii. Turystki nie miały pieniędzy na prezenty dla najbliższych, więc postanowiły dokonać kradzieży.

reklama

W ostatni piątek, 14 czerwca po godzinie 18:00 policjanci udali się do jednej z drogerii w centrum miasta, gdzie według zgłoszenia miało dojść do kradzieży sklepowej. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali pracownika ochrony, który przekazał w ręce mundurowych trzy 20-letnie kobiety ujęte na kradzieży.

reklama

Ukradły towar na kwotę ok. 3200 złotych

W trakcie interwencji funkcjonariusze ustalili, że obywatelki Portugalii podczas wizyty w drogerii zabrały z półek sklepowych kosmetyki o wartości prawie 3200 złotych, po czym opuściły sklep, nie płacąc za towar.

Przy kobietach ujawnione zostały m.in. markowe perfumy, błyszczyki do ust, pudry do twarzy, balsamy do ciała oraz tusze do rzęs. Odzyskane przedmioty przekazano z powrotem do sklepu, natomiast kobiety zostały zatrzymane i przewiezione do policyjnej jednostki.

To miały być prezenty…

W trakcie przesłuchania 20-latki tłumaczyły, że nie posiadały one wystarczającej ilości pieniędzy na prezenty dla rodziny, do której wracają za kilka dni, dlatego zdecydowały się na ich kradzież.

Kobietom przedstawione zostały zarzuty kradzieży, za co kodeks karny przewiduje kare do 5 lat pozbawienia wolności. 

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Straż Miejska: Trwają wzmożone kontrole centrum Krakowa

Mężczyzna zatrzymany w Krakowie. Grozi mu do 10 lat za kratkami

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności