Turysta przyjechał zwiedzić Kraków i trochę narozrabiał

Autor CowKrakowie.pl
Turysta przyjechał zwiedzić Kraków i trochę narozrabiał

Turysta z Niemiec przyjechał do Krakowa i postanowił trochę narozrabiać. Mężczyzna zdemolował zaparkowane samochody. Jest już w rękach policji.

reklama

Kilka dni temu mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia pojazdów na jednej z ulic Starego Miasta. Na miejsce udali się policjanci, którzy potwierdzili, że w Subaru, Toyocie, Citroenie, Land Roverze i dwóch Fordach uszkodzone zostały zewnętrzne lusterka.

reklama

To nie wszystko

Dodatkowo prawidłowo zaparkowane auta posiadały też wgniecenia oraz zarysowania powłok lakierniczych w drzwiach. Właściciele pojazdów oszacowali straty na łączną kwotę blisko 17 tysięcy złotych.

Wytypowano sprawcę

Policjanci wytypowali mężczyznę podejrzewanego o dewastacje samochodów, a następnie udali się pod adres, gdzie zastali zaskoczonego policyjną wizytą 46-letniego obywatela Niemiec przybywającego w Polsce w celach turystycznych. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Podczas przesłuchania przyznał się on do zarzucanych mu czynów, lecz nie potrafił podać powodów swojego zachowania.

46-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, za co kodeks karny przewiduje kare do 5 lat pozbawienia wolności. 

Zobacz koniecznie:

Ważna informacja dla kierowców! Na moście Grunwaldzkim zmieni się organizacja ruchu

Ulica Krakowska do naprawy. Będą prace gwarancyjne

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności