Trasa Łagiewnicka do naprawy. Wyłączony zostanie z ruchu odcinek jezdni 

Autor CowKrakowie.pl
Trasa Łagiewnicka do naprawy. Wyłączony zostanie z ruchu odcinek jezdni 

Trasa Łagiewnicka będzie naprawiana. Konieczne jest przeprowadzenie prac gwarancyjnych. Wyłączony zostanie z ruchu odcinek jezdni.

reklama

Odkształcenia jezdni na długości kilkudziesięciu metrów wystąpiło na jezdni prowadzącej w kierunku Kurdwanowa. Takie usterki wykryto w ubiegłym roku. Niezwłocznie wspólnie z wykonawcą inwestycji podjęto działania mające ustalić przyczyny wystąpienia tej awarii. Określenie jej przyczyn oraz metod naprawy powierzono ekspertom z Politechniki Krakowskiej. Przedstawiona ekspertyza zalecała przeprowadzenie przez jeden rok pomiarów geodezyjnych nawierzchni w celu określenia propagacji odkształceń. Jednocześnie w trosce o bezpieczeństwo kierujących, wprowadzono punktowe ograniczenie prędkości.

reklama

W wyniku przeprowadzonych obserwacji oraz z uwagi na fakt, że w okresie od stycznia do maja bieżącego roku nie zaobserwowano przyrostu odkształceń wykonawca przystąpił do opracowywania projektu technologicznego przywrócenia równości podłużnej.

Kiedy remont?

W celu minimalizacji utrudnień prace naprawcze planowane są do wykonania w okresie wakacyjnym po zakończeniu roku szkolnego. Na potrzeby realizacji prac wyłączony zostanie z ruchu odcinek jezdni południowej Trasy Łagiewnickiej pod wiaduktem w ciągu ulicy Zakopiańskiej. Do czasu zakończenia prac naprawczych na tym odcinku jezdni obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Zobowiązano wykonawcę do wykonania tych prac wtedy, gdy będą one najmniej uciążliwe dla mieszkańców – w pierwszych dwóch tygodniach lipca, przy czym same roboty budowlane zostały zaplanowane maksymalnie w ciągu tygodnia.

W trakcie ich realizacji przejazd przez Węzeł Zakopiańska, dla relacji Ruczaj–Kurdwanów będzie odbywał się po poziomie 0. Nie przewiduje się żadnych utrudnień dla pasażerów, pieszych oraz rowerzystów.

Prace wykonane zostaną w ramach gwarancji.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności