Tragedia niedaleko Krakowa. Kierowca zabił rowerzystkę. Jej dziecko walczy o życie

Autor CowKrakowie.pl
Tragedia niedaleko Krakowa. Kierowca zabił rowerzystkę. Jej dziecko walczy o życie

Tragiczna niedziela w Małopolsce. Nie żyje rowerzystka potrącona przez samochód osobowy. Jej córka walczy o życie.

reklama

30 czerwca br., tuż po godzinie 17:00 służby otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Bilczyce (gmina Gdów). Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący pojazdem marki Audi, z którym podróżowało dwóch mężczyzn, na łuku drogi powiatowej, zjechał na przeciwległy pas jezdni, potrącając prawidłowo jadącą 40-letnią rowerzystkę, która przewoziła jednośladem 5-letnią córkę.

reklama

Następnie samochód uderzył w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku podjętej reanimacji, nie udało uratować się życia 40 latki. 5-letnie dziecko, w stanie ciężkim zostało przetransportowane do krakowskiego szpitala. Również 36-letni pasażer audi w stanie ciężkim został zabrany do szpitala.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że w podczas zdarzenia w pojeździe przebywali jeszcze dwaj pasażerowie, którzy oddalili się przed przyjazdem służb, nie udzielając nikomu pomocy. Funkcjonariusze  bardzo szybko ustalili kolejnego uczestnika wypadku: 52-latek ukrywał się na terenie Gdowa, a trzeci z mężczyzn na terenie gminy Biskupice.

Badanie trzeźwości wykazało, iż znajdowali się oni pod wpływem alkoholu. Obecnie trwają czynności, które pozwolą odpowiedzieć, który z mężczyzn kierował samochodem, doprowadzając do tego wypadku. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.

Zobacz także:

Poszukiwania na Zakrzówku. Straż użyła sonaru

Szwedzka sieć restauracji otworzy swój drugi lokal w Krakowie

"Wypadek"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności