Syryjczycy chcieli oszukać funkcjonariuszy na krakowskim lotnisku

Autor CowKrakowie.pl
Syryjczycy chcieli oszukać funkcjonariuszy na krakowskim lotnisku

Kolejny raz obywatele Syrii próbowali przekroczyć granice za pomocą cudzych dokumentów innych narodowości, a także za pomocą autentycznych dokumentów, które są zazwyczaj dokumentami zagubionymi przez prawowitych właścicieli.

reklama

Zatrzymana 25-letnia kobieta, która do Polski przyleciała z Aten, w trakcie legitymowania posłużyła się cudzym autentycznym paszportem wydanym przez władze Niemiec. W trakcie kontroli szczegółowej cudzoziemka oświadczyła, że jest obywatelką Syrii, na dowód czego okazała swój syryjski dowód osobisty. Dane sprawdzano w dostępnych bazach SG – nie figurowały. Dodatkowo po przeszukaniu kobiety ujawniono czeski dowód osobisty należący do innej osoby.

reklama

Młoda Syryjka przyznała się do zarzucanych jej czynów i dobrowolnie poddała się karze: 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 1 rok, podania wyroku do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie informacji na okres jednego miesiąca oraz otrzymała grzywnę w wysokości 1000 zł.

Komendant Straży Granicznej wobec Syryjki, wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania cudzoziemki do powrotu.

Kilka godzin później podobnie było w przypadku 26-letniego Syryjczyka. Mężczyzna w trakcie legitymowania posłużył się podrobionym na wzór oryginalnego polskim dowodem osobistym.

Zobacz także:

Wpłynął wniosek. Zmieniają funkcjonowanie linii autobusowych

Namierzył swój telefon i wspólnie z policją ujął złodzieja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności