Policja wkroczyła na targi. Jeden z wystawców został zatrzymany [ZDJĘCIA]

Autor CowKrakowie.pl
Policja wkroczyła na targi. Jeden z wystawców został zatrzymany [ZDJĘCIA]

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który handlował okazami objętymi ochroną oraz posługiwał się podrobioną dokumentacją dot. gadów.

reklama

W niedzielę funkcjonariusze policji oraz biegły z zakresu weterynarii uzyskali informację, że na krakowskich targach egzotycznych zwierząt i roślin pochodzących z całego świata, mogło dochodzić do nielegalnego handlu zwierzętami objętymi konwencją waszyngtońską „CITES”.

reklama

Mundurowi ustalili, że jeden ze sprzedawców może posługiwać się podrobionymi dokumentami dotyczącymi hodowli gatunków dziko żyjących. W trakcie czynności ustalono, że 54-letni mieszkaniec  województwa świętokrzyskiego na stoisku wystawowym okazywał dokumentację dotyczącą hodowli gatunków dziko żyjących zwierząt, która mogła być przerabiana. 

Przeszukano stoisko i samochód

Policjanci w trakcie przeszukania stoiska wystawowego, osoby oraz pojazdu zabezpieczyli 4 sztuki waranów i 15 sztuk żółwi różnych gatunków. Ponadto w toku czynności procesowych zabezpieczono: dokumentację dot. gadów, wizytówki, wydruki z odręcznymi zapiskami. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw 54-letni właściciel stoiska został zatrzymany.

Pojechali sprawdzić mieszkanie

W toku dalszych czynności policjanci udali się do jednej z miejscowości na terenie woj. świętokrzyskiego i przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego mężczyzny, gdzie zabezpieczyli m.in.: martwego węża Trimeresurus, a także żywe okazy 13 węży Trimeresurus, węża Phytona siatkowego, węża zbożowego, 4 legwany fidżyjskie, 1 jaszczurkę Scynk, 4 jaszczurki Phelsuma Borbonica, które zostały przekazane biegłemu lekarzowi weterynarii. 

Po wydaniu opinii biegłego 54-latek może usłyszeć zarzut podrabiania dokumentów oraz zarzut z Ustawy o ochronie przyrody dotyczący nielegalnego posiadania gatunków zwierząt niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzi.  

"Zwierzęta"
Fot. Policja
"Zwierzęta"
Fot. Policja
"Zwierzęta"
Fot. Policja
"Zwierzęta"
Fot. Policja
"Zwierzęta"
Fot. Policja
"Zwierzęta"
Fot. Policja
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności