O losie 18-latka zdecyduje sąd. Został zatrzymany w Bieżanowie

Autor CowKrakowie.pl
O losie 18-latka zdecyduje sąd. Został zatrzymany w Bieżanowie

W jednym z bloków w dzielnicy Bieżanów ujęty został młody mężczyzna, który posiadał spore ilości narkotyków. Teraz o jego losie zadecyduje krakowski sąd. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

Kilka dni temu krakowscy funkcjonariusze udali się do mieszkania na terenie Bieżanowa, w którym miała przybywać osoba podejrzewana o posiadanie zakazanych substancji. Drzwi lokalu otworzył mężczyzna, który znajdował się w zainteresowaniu kryminalnych.

reklama

Przeszukano mieszkanie

Podczas przeszukania policjanci natrafili w pokoju 18-latka na woreczki strunowe z zawartością zbrylonej substancji koloru białego, pudełko plastikowe z zawartością suszu roślinnego, 56 tabletek nieznanego pochodzenia, e-papierosy z zawartością THC ponadto zabezpieczono nagrzewnicę do opakowań, maszynę liczącą pieniądze oraz wagi do porcjowania białego proszku.  Jak się okazało po przebadaniu ujawnionych substancji, było to ponad 1,5 kilograma amfetaminy, 43,7 gramów mefedronu, 30,2 gramów marihuany. Natomiast tabletki nieznanego pochodzenia zostały przekazane do dalszych badań laboratoryjnych.

Usłyszał zarzuty

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków oraz zarzut czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 18-latka dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania paszportu.

Zobacz także:

Ucieczkę przed policją zakończył na trawie skuty w kajdanki

Basen Wandzianka za kilka dni rozpoczyna sezon

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności