Nożownik z Grota-Roweckiego kilka dni wcześniej także zaatakował na ul. Dobrego Pasterza

Autor CowKrakowie.pl
Nożownik z Grota-Roweckiego kilka dni wcześniej także zaatakował na ul. Dobrego Pasterza

Krakowska policja podała szczegóły wczorajszego ataku nożownika przy ul. Grota-Roweckiego. Okazało się, że ten sam mężczyzna wcześniej uderzył kierowcę MPK przy ul. Dobrego Pasterza.

reklama

Wczoraj na CowKrakowie.pl informowaliśmy o ataku nożownika na ul. Grota-Roweckiego w Krakowie. Dziś, krakowska policja podała więcej szczegółów tego zdarzenia.

reklama

Po godzinie 17 krakowskie służby otrzymały informację o ciężko rannym mężczyźnie. 38-latka  z ranami kłutymi zabrano do jednego z krakowskich szpitali gdzie rozpoczęła się  walka o jego życie. Będący na miejscu policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło chwilę wcześniej, gdy jadący rowerzysta potrącił psa spacerującej pary. Właściciel psa zwrócił uwagę rowerzyście. Pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki. W pewnym momencie rowerzysta rozpylił gaz w kierunku mężczyzny a następnie uderzył do kilkakrotnie ostrym narzędziem,  po czym uciekł.

Zaczęły się poszukiwania

Na miejscu grupa dochodzeniowo – śledcza zabezpieczała ślady, monitoring, rozpytywano świadków bójki zabezpieczano również nagrania z telefonów komórkowych.  Bardzo szybko ustalono, tożsamość sprawcy jak również gdzie mieszka. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu.  Z uwagi na to, że  był bardzo pobudzony  i komunikaty prasowe mogły wywołać u niego agresję przeciwko sobie policja nie informowała mediów o bieżących działaniach.

Na miejscu pojawili się natomiast  policyjni negocjatorzy, policjanci OPP jak również policyjni kontrterroryści. Blok został otoczony funkcjonariuszami. Gdy policjanci szturmowali drzwi do mieszkania sprawcy, ten z nożem wyskoczył z mieszkania przez okno (parter). Tam został obezwładniony przez funkcjonariuszy i zatrzymany. [ZOBACZ NAGRANIE Z ZATRZYMANIA: KLIKNIJ]

To 24-letni mieszkaniec Krakowa. Dzisiaj będzie najprawdopodobniej przewożony do Prokuratury.

Wcześniej zaatakował kierowcę MPK

Mężczyzna ten kilka dni temu ( 21.06.)  zaatakował kierowcę MPK. Tego dnia około godz. 20:30 policjanci interweniowali na ul. Dobrego Pasterza w Krakowie,  gdzie jak ustalono rowerzysta miał blokować przejazd autobusu a następnie miał uderzyć pięścią (w której trzymał nóż ) w twarz kierującego autobusem MPK. 24-latek został wtedy zatrzymany i usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego.

Zobacz także:

Przed nami pierwszy w tym sezonie Street Food Polska Festival w Krakowie 

Co będzie w miejscu Almy na Pilotów? Wpłynął wniosek o zgodę

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności