Na Bagrach odbędzie się plenerowa impreza [SZCZEGÓŁY]

Autor CowKrakowie.pl
Na Bagrach odbędzie się plenerowa impreza [SZCZEGÓŁY]

W naszym mieście zapowiada się kolejna rodzinna impreza. Centrum Kultury Podgórza organizuje „Lato nad Bagrami”. Zaplanowano sporo atrakcji.

reklama

Piknik „Lato nad Bagrami”, odbędzie się 15 czerwca (sobota), w  godz.  12.00-18.00 nad zalewem Bagry (teren zielony od  ul. Koziej). Wydarzenie jest organizowane przez Centrum Kultury Podgórza i Radę Dzielnicy XIII Podgórze.

reklama

Na początku wydarzenia zaprezentują się amatorskie zespoły i grupy taneczne z podgórskich szkół i przedszkoli, a po zakończeniu występów będzie można wziąć udział w różnorodnych warsztatach, animacjach i konkursach.

Młodych artystów organizatorzy zaproszą na warsztaty „Zielnik Pani Ewy”, podczas których powstaną wyjątkowe okolicznościowe kartki – zdobione suszonymi kwiatami liśćmi i ziołami (potem będzie można podarować je komuś biskiemu w prezencie, dołączając moc najserdeczniejszych życzeń). Uczestnicy warsztatów przyrodniczych „Pracowity jak mrówka”, będą natomiast mogli poznać sekretne życie tych wyjątkowych zwierząt, wykonując makietę mrowiska.

Miłośnicy magicznych sztuczek nie mogą natomiast przegapić pokazu iluzjonistycznego w wykonaniu Marka Lorka.

Strefa sportów

Nie zabraknie też propozycji dla tych, którzy lubią ruch i rywalizację. W strefie sportów dawnych będzie można spróbować swoich sił w slalomie przez drewniane płotki, rzucaniu do celu wiankami z siana, łowieniu drewnianych rybek oraz „jeździe zespołowej” na szalonych nartach biegowych. Kto woli sport w bardziej współczesnym wydaniu, może wybrać kreatywne warsztaty ruchowe – grę w kręgle i kule, zabawy z piłką, skakanki i kręcenie hula-hop.

Coś dla najmłodszych

Najmłodszych z rodzicami zapraszamy natomiast do strefy relaksu, w której maluchy będą mogły pobawić się na bOblesach (dużych piankowych klockach), a ich opiekunowie odpocząć na leżakach, mając jednocześnie swoje pociechy na oku.

W planie jest też cały pakiet animacji dla dzieci, m.in.: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, czy robienie brokatowych tatuaży. Nie zabraknie również dmuchanej zjeżdżalni (będzie można z niej korzystać nieodpłatnie), konkursów z nagrodami oraz cukrowej waty.

Zobacz także:

Znamy program artystyczny Jarmarku Świętojańskiego 2024

Na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się świetna impreza. Wstęp bezpłatny

"Lato nad bagrami"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności