Multisensoryczna wystawa VAN GOGHA pozostaje w Krakowie do 2 sierpnia!

materiały partnera
Multisensoryczna wystawa VAN GOGHA pozostaje w Krakowie do 2 sierpnia!

Z przyjemnością informujemy, że multisensoryczna wystawa VAN GOGHA została przedłużona i będzie dostępna w Krakowie do 2 sierpnia 2024 roku! Po ogromnym sukcesie w miastach na całym świecie, takich jak Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin oraz w paryskim muzeum „Atelier des Lumières”, wielka sztuka połączona z nowoczesną technologią zawitała również do Krakowa, zdobywając ogromną popularnością wśród widzów. Ekspozycję można podziwiać w zabytkowym, niedawno odnowionym Hangarze Czyżyny, zlokalizowanym przy Os. 2 Pułku Lotniczego 26A.

reklama

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki! Prace słynnego artysty zaprezentowane są dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 można zobaczyć setki dzieł i dosłownie zanurzyć się w świecie obrazów. Wszystkie prace artysty wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemienią się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Niezwykłym dodatkiem do tej wystawy jest obszar wirtualnej rzeczywistości (VR), który pozwala zwiedzającym na fascynującą podróż, wnikając głęboko w najbardziej rozpoznawalne dzieła VAN GOGHA.

reklama

Program wystawy skupia się również na listach VAN GOGHA do jego brata Theo. Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo Vincenta. W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie, dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła. Listy są niewątpliwie świadectwem talentu literackiego VINCENTA. Cały cykl wizualny wystawy został wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem lektora. To wprowadza nas w wewnętrzny świat VAN GOGHA i udoskonala wrażenie nowoczesnego obcowania ze sztuką, pozwala lepiej docenić kunsztowny styl malarski VAN GOGHA i razem z nim przenieść się do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise gdzie powstawały jego największe arcydzieła.

VINCENT VAN GOGH to artysta doceniony dopiero po śmierci, który na przestrzeni ostatnich lat swojego życia namalował ponad 2000 obrazów oraz napisał ponad 600 listów – po dzień dzisiejszy znajdujących się w zbiorach największych i najważniejszych muzeów, galerii i kolekcjonerów sztuki dookoła świata. Jego płótna należą obecnie do najdroższych na rynku prac. Teraz dzięki technologii Digital Art 360 mamy szansę je zobaczyć w jednym miejscu i w zupełnie innej formie. Zapomnij o tradycyjnym zwiedzaniu! Przygotuj się na tętniącą życiem symfonię świateł, kolorów i dźwięków, które przeniosą Cię w kreatywny świat malarstwa artysty. Multimedialna wystawa wręcz ożywa za sprawą intensywnych, wyrazistych kolorów i najbardziej znanych dzieł artysty – od kultowych “Słoneczników”, poprzez “Gwiaździstą Noc” czy licznych autoportretów. To wyjątkowy pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi. Ekscytujący świat VAN GOGHA zaciekawi zarówno tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z historią sztuki, jak i wytrawnych znawców twórczości malarza.

Oglądanie dzieł sztuki jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące! VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition to wciągające i pochłaniające doświadczenie kulturalne, które pozwoli widzom zetknąć się ze sztuką w niespotykany dotąd sposób i zmienić ich wyobrażanie o tradycyjnym zwiedzaniu muzeów!

"Niezwykłe doświadczenie, multimedialna wystawa Van Gogha  została pięknie przedstawiona w serialu Emily, w Paryżu." - The New York Times
"Jedna z najbardziej zachwycających nowoczesnych form wystawy Van Gogha stworzona dzięki współczesnej technologii." - NBC News

Zapraszamy serdecznie!
Więcej na: www.wystawavangogh.pl / Facebook / Instagram

"Wystawa VAN GOGH Kraków"
"Wystawa VAN GOGH Kraków"
"Wystawa VAN GOGH Kraków"
"Wystawa VAN GOGH Kraków"
"Wystawa VAN GOGH Kraków"
"Wystawa VAN GOGH Kraków"
"Wystawa VAN GOGH Kraków"
"Wystawa VAN GOGH Kraków"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności