MotoSerce 2024 Kraków. Motocykliści przejadą ulicami Krakowa [TRASA]

Autor CowKrakowie.pl
MotoSerce 2024 Kraków. Motocykliści przejadą ulicami Krakowa [TRASA]

Motocykliści organizują wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się przed Galerią Kazimierz. Przed nami kolejna wspaniała akcja MotoSerce 2024. Nie zabraknie także parady ulicami miasta.

reklama

Motoserce Kraków 2024 należy do ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa, która jest organizowana przez kluby motocyklowe zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych na terenie całego kraju.  Krakowskie wydanie akcji Motoserce jest organizowane od początku przez Klub Motocyklowy „Rebels Of Road MC Poland” a od 3 lat do organizacji dołączyło Stowarzyszenie Motocyklowe „MotoMikołaje Kraków”.

reklama

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca przed Galerią Kazimierz (od strony Wisły) i obejmie nie tylko promocję krwiodawstwa, ale też dobrą zabawę.

Kolejny rok z rzędu, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to jak cennym towarem jest krew, której regularnie, zwłaszcza w okresie wakacyjnym brakuje np. w szpitalach. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że krew jest towarem luksusowym i doskonale wiemy jak bardzo jest nam potrzebna. Wiosna, a szczególnie lato, to czas, gdy brakuje jej najbardziej. Oddając ją regularnie, będziemy mieć moralne prawo oczekiwać jej w nagłych wypadkach – podkreślają.

Głównym celem naszego wydarzenia jest zbiórka tego cennego daru jakim jest krew. Dlatego też, aby przyciągnąć jak najwięcej potencjalnych krwiodawców, staramy się co roku zapewnić różne atrakcje towarzyszące. Oprócz zbiórki zbiórki krwi, promocji motocyklizmu, staramy się pracować nad promocją zdrowego trybu życia, sportu i rekreacji, a także pierwszej pomocy – zaznaczają.

Dlatego też, podobnie jak w latach poprzednich, 15 czerwca pod Galerią Kazimierz od strony Wisły, na dzieci czekać będą zajęcia z animatorami, konkursy, malowanie twarzy, możliwość pogrania i oglądania starych gier z Muzeum Elektroniki w Krakowie czy zobaczenie z bliska najnowszych motocykli itp. W programie przewidziano również pokaz zespołu pieśni i tańca. 

Na dorosłych, oprócz zbiórki krwii, czekają wolontariusze DKMS, konkursy, licytacje, stoiska z branży motocyklowej, symulator dachowania, pitstop, itp.

W tym roku chcemy ponownie skupić się na kształceniu w zakresie pierwszej pomocy. Pod czujnym okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych, każdy z uczestników będzie mógł podszkolić się teoretycznie i praktycznie. Dla najmłodszych przewidziane są ćwiczenia z misiemratownisiem, tak by już dzieci oswajały się właściwymi odruchami ale w przyjaznym dla nich środowisku – dodają organizatorzy.

MotoSerce2024 – program:

10.45– START MOTOSERCA
11.00 – ROZPOCZĘCIE ZBIÓRKI KRWI
11.45 – Start formacji parady
12.00 – 13.00 PARADA ulicami miasta
13.45 – pokaz – „Zespół Pieśni i Tańca Czerwone Korale” przy C K w Zielonkach
14:00 – Loteria wśród krwiodawców – cz I
15:00 – start meczu i milknie scena
16.00 – ZAKOŃCZENIE ZBIÓRKI KRWI
17.00 – KONIEC MOTOSERCA 

Trasa przejazdu:

Parking Galeria Kazimierz -> Daszyńskiego (nawrotka) -> Podgórska -> Kotlarska -> al. Powstania Warszawskiego -> Lubomirskiego -> Tunel Św Rafała Kalinowskiego -> Pawia -> Słowackiego -> Mickiewicza -> Konopnickiej -> Most Grunwaldzki -> Dietla -> Krakowska -> Podgórska -> Daszyńskiego -> Parking Galeria Kazimierz

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności