Kolejna edycja Krakowskiego Kiermaszu Książki

Autor CowKrakowie.pl
Kolejna edycja Krakowskiego Kiermaszu Książki

Krakowski Kiermasz Książki ponownie zostanie zorganizowany w centrum miasta. Druga tegoroczna druga edycja wydarzenia odbędzie się 7-9 czerwca.

reklama

W dniach 7–9 czerwca w godz. 10.00-20.00 widzimy się na krakowskim placu Marii Magdaleny. 

reklama

W Krakowskim Kiermaszu Książek wezmą udział członkowie Stowarzyszenie Antykwariuszy i Bukinistów Krakowskich.

Antykwariat aukcyjny, pracownia introligatorska i wydawnictwo w jednym, czyli Suszek Books, zaprezentuje rzadkie wydania literatury pięknej, albumy, klasykę literatury dziecięcej i młodzieżowej, książki z zakresu nauk humanistycznych, sztuki, rzemiosła, teatru czy architektury.

Ministerstwo Starych Książek zaprezentuje przekrój swoich zbiorów: perły z literatury fantastycznej i s-f, klasykę literatury mniej i bardziej znaną, albumy historycznosztuczne i opracowania naukowe. Na stoisku antykwariatu „Świat w tunelu” każdy znajdzie coś dla siebie: nie tylko książki z najróżniejszych kategorii, ale i płyty winylowe, stare gazety czy kasety.

Szafa Pełna Książek przedstawi bardzo szeroki wybór literatury autorów polskich i zagranicznych – powieści obyczajowych, kryminalnych, fantasy i science fiction. Czytelnicy znajdą tutaj także bogatą ofertę książek dla dzieci i młodzieży oraz poradników i wydawnictw albumowych.

Antykwariaty 451 stopni i Erudyta zaprezentują wyselekcjonowane, rzadko spotykane tytuły literatury pięknej polskiej i zagranicznej, w tym bogatą kolekcję bajek i komiksów zaprojektowanych i ilustrowanych przez wybitnych polskich grafików i rysowników.

Antykwariaty PiBook i Hulajpole zaprezentują m.in. klasyki literatury światowej, albumy, stare mapy i pocztówki. Znajdziemy tutaj także wydawnictwa z pierwszej połowy XX wieku, literaturę niemiecką i rosyjską, trudno dostępne książki z zakresu filozofii i nauk humanistycznych.

Fundacja Biblioteka Domowa zaproponuje publikacje w języku angielskim, francuskim i niemieckim z XIX i XX wieku (w tym z okresu niemieckiej okupacji) oraz oczywistości – beletrystykę polską i obcą ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych książek dla dzieci i młodzieży, cracoviana, czasopisma oraz niewielki zestaw płyt winylowych.

Nie zabraknie również anglojęzycznych słowników, książek z dziedziny biznesu, pozycji poświęconych historii, literaturze czy designowi, które odszukamy na stoisku księgarni American Bookstore.

Pierwsze wydania, książki przedwojenne, monografie czy publikacje tematyczne poświęcone np. ziołolecznictwu – to specjalność bukinisty Grzegorza Łabudy.

Z kolei na stoisku bukinisty Roberta Gardasa będzie można znaleźć biografie i pamiętniki, publikacje filmowe, teatralne, etnograficzne oraz wydawnictwa poświęcone dziedzictwu i historii Krakowa.

W sobotę i niedzielę w godzinach 12.00–14.00 będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia ex librisów. Każdy z uczestników dowie się co nieco na temat historii i tego, czym są owe znaki własnościowe, po czym samodzielnie wykona matrycę i własne odbitki.

Kolejne edycje kiermaszu odbędą się: 5–7 lipca, 9–11 sierpnia i 27–29 września

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności