Kierowca palił w trakcie jazdy jointa. Policjanci podjęli pościg

Autor CowKrakowie.pl
Kierowca palił w trakcie jazdy jointa. Policjanci podjęli pościg

Do niecodziennego zdarzenia doszło niedaleko Krakowa. Funkcjonariusze policji dostrzegli, że kierowca pali jointa. Rozpoczął się za nim pościg.

reklama

Ta historia wygląda jak scenariusz na film sensacyjny. 27 czerwca krakowscy policjanci przebywali na patrolu w miejscowości Cholerzyn. W pewnym momencie zauważyli przejeżdżającego kierującego Skodą, który, jak dostrzegli, palił w trakcie jazdy jointa. Natychmiast wydali wyraźny sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania pojazdu, jednak kierowca zamiast tego, przyśpieszył i zaczął uciekać.

reklama

Funkcjonariusze, jednak szybko zareagowali, wyprzedzili kierowany przez niego pojazd, a następnie zajechali mu drogę, zmuszając do zatrzymania. Mundurowi podjęli czynności wobec kierującego. Okazał się nim 35-latek z Krakowa, który oświadczył policjantom, że uciekał, ponieważ bał się konsekwencji związanych z paleniem marihuany. 

Pasażer był poszukiwany

Wspólnie z nim podróżował 28-latek, który figurował w policyjnej bazie danych jako osoba poszukiwana do odbycia kary 60 dni pozbawienia wolności. Obaj byli pobudzeni i zachowywali się jakby byli pod wpływem środków odurzających, co też potwierdzili. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli od mężczyzn łącznie ponad 16 gramów mefedronu i 6 gramów marihuany. Kierującemu, w związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierował pod wpływem narkotyków, policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Usłyszeli zarzuty

Młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków i kolejno został przez policjantów doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę 60 dni pozbawienia wolności. Straszy z kolei, usłyszał dziś zarzut niezatrzymania pojazdu do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków. Po potwierdzeniu, że 35-latek w chwili zatrzymania miał we krwi narkotyki, bo w tym celu została mu pobrana, usłyszy kolejny zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Wówczas obligatoryjnie straci też uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi do 3 lat więzienia, a 35-latkowi do 5 lat pozbawienia wolności.

Te artykuły mogą Cię zainteresować:

Wspólne patrole funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Straży Granicznej

Świetna wiadomość dla pasażerów. Na lotnisku wyrobicie tymczasowy paszport

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności