Jutro zabrzmi „Hejnał Wolności” 

Autor CowKrakowie.pl
 Jutro zabrzmi „Hejnał Wolności” 

4 czerwca warto przyjść na Rynek Główny. Spod pomnika Adama Mickiewicza na skwer Andrzeja Wajdy przejdzie „Polonez Wolności”. W ten sposób Kraków uczci Dzień Wolności i Praw Obywatelskich. Usłyszymy także „Hejnał Wolności”.

reklama

Początek wydarzenia na Rynku Głównym zaplanowany jest na godzinę 19.45 pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Organizatorzy zapraszają do wspólnego wysłuchania hejnału z wieży Mariackiej, a tuż potem „Hejnał Wolności” na trąbce zagra Antoni „Ziut” Gralak, wybitny polski trębacz jazzowy.

reklama

O godzinie 20.10 korowód taneczny prowadzony przez Balet Cracovia Danza przy akompaniamencie orkiestry wojskowej przejdzie krokiem poloneza na skwer Andrzeja Wajdy, by tam wysłuchać „Poloneza” Wojciecha Kilara z filmu „Pan Tadeusz”.

Na skwerze Wajdy zostanie podświetlone Drzewo Wolności, będą zbierane do urny symboliczne karty z nadrukiem „Dziękujemy za wolność”. Będzie także można zobaczyć wystawę rzeźb „Żywioły” Alka Janickiego, artysty intermedialnego, scenografa i performera.

Pokaz multimedialny

Na zakończenie wydarzenia, o godz. 21.00, rozpocznie się pokaz multimedialny, którego treść skupia się wokół 4 czerwca i wydarzeń historycznych związanych z tą datą.

Zobacz także:

Znamy program artystyczny Jarmarku Świętojańskiego 2024

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności