Gotowi? W wakacje zapowiadają się spore utrudnienia na północy Krakowa

Autor CowKrakowie.pl
Gotowi? W wakacje zapowiadają się spore utrudnienia na północy Krakowa

Mieszkańcy północnej części Krakowa muszą przygotować się na kolejne utrudnienia. Budowa tramwaju do Mistrzejowic postępuje, a za nią idą kolejne zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

reklama

12 czerwca, prezydent Krakowa Aleksander Miszalski doglądał bieżące prace przy budowie nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic. W tym dniu także wyburzono kiosk przy ul. Dobrego Pasterza (zdjęcia dostępne są tutaj)

reklama

Nadchodzące zmiany. Czy będzie paraliż komunikacyjny?

Urzędnicy zapowiadają, że na przełomie czerwca i lipca rozpocznie się przebudowa pętli tramwajowej Mistrzejowice. Projekt zakłada zmianę geometrii pętli. Zakończenie prac planowane jest na wrzesień, a uruchomienie pętli zależy od uzyskania niezbędnych zgód administracyjnych. Obecnie trwa ustalanie zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Trwają przygotowania do wdrożenia czasowej organizacji ruchu etap III wzdłuż ul. Meissnera. Na przełomie lipca i sierpnia nastąpi kilkumiesięczne zamknięcie zachodniej jezdni od ul. Meissnera na odcinku od ul. Chałupnika do ul. Ślicznej. W tym czasie zachodnia część ul. Meissnera zostanie wykonana już w docelowym kształcie wraz z chodnikami i ścieżkami rowerowymi.

Znalezisko archeologiczne

Kontynuowane będą prace archeologiczne oraz wykonanie prac odkrywkowych w związku z odnalezieniemlezieniem reliktu koszarów przy ul. Dobrego Pasterza należących do dawnego zespołu „Infanterie Barackenlager 100 p. p. – Koszarów Hetmana Wielkiego Litewskiego Jana Karola Chodkiewicza”.

Warto też przypomnieć, że na początku czerwca znaleziono niewybuch. Pisaliśmy na CowKrakowie.pl o tym znalezisku w tym artykule.

Zobacz także:

Tramwaj zjedzie pod ziemię. Tunel będzie miał ponad 1,2 km [WIZUALIZACJE]

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności