Dziś Noc Tańca Kraków 2024

Autor CowKrakowie.pl
Dziś Noc Tańca Kraków 2024

Dziś, 8 czerwca cały Kraków da się porwać do tańca za sprawą tegorocznej edycji Nocy Tańca. Około 50 zespołów wystąpi podczas tegorocznej Nocy Tańca na czterech scenach plenerowych − na placu Szczepańskim, Rynku Podgórskim, przy Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” oraz przy Nowohuckim Centrum Kultury.

reklama

Program Nocy Tańca 2024

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki na swojej scenie zaprezentuje m.in. pokazy tańca klasycznego, współczesnego, irlandzkiego, indyjskiego, bałkańskiego, hiszpańskiego. Dworek zaprasza również mamy na warsztaty tańca z dzieckiem – „Chuśtaniec”. A na zakończenie planuje potańcówkę folkową z muzyką na żywo z zespołem „Pieśniara”. W programie pieśni bałkańskie, polskie, muzyka świata oraz autorskie kompozycje inspirowane folkiem.

reklama

W programie przygotowanym przez Nowohuckie Centrum Kultury znalazły się m.in. prezentacje walca angielskiego, cza-czy, tańców klasycznych, funky i disco oraz występy Tanecznego Klubu Seniora. Na scenie nie zabraknie też pokazów w wykonaniu grup dziecięcych i młodzieżowych, w tym m.in. Dziecięcego Zespołu Góralskiego Mali Hamernicy, Zespołu Baletowego „Reverie”, Akademii Tańca Bajlandia, Grupy Baletowej Etiuda. Do tańca zaproszą także dziecięce grupy działające w Klubie „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Na finał NCK planuje widowisko taneczne na motywach „Upiora w Operze”.

Na scenie na Rynku Podgórskim zobaczymy m.in. spektakle teatralne z choreografiami tanecznymi, oraz pokazami tańców plebejskich, jazzowych, dworskich aż po taniec współczesny. Zwieńczeniem bogatego programu będzie występ Krakowskiego Baletu L’art de la Danse, prezentujący fragmenty premierowego spektaklu tanecznego „Cinema&Dance” zainspirowanego filmową muzyką i obrazami w wykonaniu tancerzy – uczniów Niepublicznej Krakowskiej Szkoły Sztuki Tańca L’Art de la Danse.

Na placu Szczepańskim będziemy mogli zobaczyć m.in. spektakle taneczne, wziąć udział w otwartych warsztatach, obejrzeć pokazy tańca indyjskiego, irlandzkiego oraz szkockiego. W programie także pokaz tańca nowoczesnego z elementami gimnastyki. Swoje umiejętności taneczne zaprezentuje Zespół Dziecięcy „Mali Krakowiacy” oraz Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiacy”. Bogaty program uzupełni potańcówka z Sekcją Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych „KMITA SWING”. W ramach wydarzenia odbędzie się też lekcja podstaw tańca swingowego wraz z pokazem tanecznym, występ Lindy Hop z elementami historycznego układu Solo Jazz − tańczony do utworu swingowego z lat 30. oraz potańcówka w klimacie lat 30. i 40. z DJ-em.

To tylko wybrane elementy tegorocznego programu Nocy Tańca. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny, ale na część z nich obowiązuje rezerwacja lub zapisy. Szczegóły na stronie: krakowskienoce.pl 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności