Dziś na Rynku Głównym w Krakowie zaśpiewają chóry z całej Polski

Autor CowKrakowie.pl
Dziś na Rynku Głównym w Krakowie zaśpiewają chóry z całej Polski

Dziś, 7 czerwca rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu Wodecki Twist. Jednym z wydarzeń towarzyszących będzie występ na Rynku Głównym. Zaśpiewają chóry z całej Polski, mieszkańcy Krakowa, turyści, goście festiwalowi, rodzina i bliscy Zbigniewa Wodeckiego.

reklama

Do Krakowa kilkudziesięciu wspaniałych artystów, aby wzruszyć i zainspirować. Tradycją są spotkania z zespołami chóralnymi w pierwszym dniu festiwalu.

reklama

Występ na Rynku Głównym

W piątek, 7 czerwca, w samo południe na Rynku Głównym w Krakowie zaśpiewają chóry z całej Polski, mieszkańcy Krakowa, turyści, goście festiwalowi, rodzina i bliscy Zbigniewa Wodeckiego.

Koncerty w ICE Kraków

A 7 i 8 czerwca odbędą się dwa wyjątkowe koncerty festiwalowe.

„Znajdziesz mnie znowu, czyli wspaniałe lata 70.!”
7 czerwca, godz. 20.00, ICE Kraków

Żadnej skromności, zamiast tego cały błysk najlepszej polskiej piosenki! Koncert galowy tegorocznego festiwalu poświęcony przede wszystkim muzycznej scenie lat 70., dekadzie, którą inspirował soul, funk i disco, a w której prezentowały się publiczności barwne osobowości, znakomite głosy i wielkie talenty muzyki rozrywkowej. Ten czas odtworzymy w niepowtarzalnych aranżacjach i doborze piosenek, ale także w oprawie wizualnej koncertu, która pełna będzie archiwalnych wspomnień. Filar gali to twórczość Zbigniewa Wodeckiego, nie zabraknie również muzyki Andrzeja Zauchy, Anny Jantar, Ady Rusowicz, Skaldów i innych.

Udział w koncercie potwierdzili Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek Ania Rusowicz, Danuta Błażejczyk, Kathia, Fismoll, Igo, polsko-francuski duet BeMy oraz towarzysząca festiwalowi od lat Orkiestra Tomasza Szymusia. Tego wieczoru wręczona będzie nagroda „W”, która przyznawana jest za Wszechstronność, Wybitność, Wytrwałość najlepszym polskim muzykom. W tym roku otrzyma ją wspaniała Ewa Bem – pierwsza dama polskiego jazzu.

Retransmisję koncertu z Krakowa będzie można zobaczyć w sobotę, 8 czerwca, o godz. 20 w TVP 2.

„Wodecki/Pater” – goście specjalni: Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico
8 czerwca, godz. 20.00, ICE Kraków

Koncert z udziałem bardzo młodych i bardzo zdolnych. Oryginalne i świeże aranżacje Kamila Patera właśnie pokazały nowe oblicze ponadczasowej muzyki Zbigniewa Wodeckiego, stając się jednocześnie natchnieniem dla kolejnego pokolenia polskich wykonawców. I to właśnie ich będzie można usłyszeć. Wystąpią Wiktor Waligóra, Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski i Dawid Tyszkowski, a towarzyszyć im będą fantastyczne Natalia Grosiak i Paulina Przybysz oraz wyśmienici instrumentaliści.

W drugiej części koncertu goście specjalni – Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico! Mitch & Mitch, w nieco odmienionym składzie, przenoszą nas do Włoch przełomu lat 60. i 70., prezentując niezwykły repertuar z easy listeningowo-bossa novowego okresu twórczości Ennia Morricone. Dużo mało znanej muzyki filmowej Maestra!

Koncert pod Wawelem [ZA DARMO]

9 czerwca warto pojawić się pod Wawelem. Na pl. Wielkiej Armii Napoleona pojawi się scena.

Muzyczni goście sceny plenerowej jak co roku zadbają o nastrój i rozkołyszą publiczność pod Wawelem. Wstęp wolny! Do tego 1500 m2 niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy w muzycznym klimacie lat 70. Strefa Alior Banku będzie towarzyszyć plenerowym koncertom festiwalowym już od godz. 12.00.

Program sceny pod Wawelem:
godz. 17.00 – Ptakova
godz. 18.00 – Pospieszalski / Mucha / Janicki
godz. 19.00 – BeMy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności