Działania policji. To był dla mundurowych pracowity dzień

Autor CowKrakowie.pl
Działania policji. To był dla mundurowych pracowity dzień

Policjanci przeprowadzili akcję „Prędkość”, która zrealizowana została 26 czerwca. Funkcjonariusze ujawnili 85 kierujących poruszających się z nadmierną prędkością oraz 2 kierujących, którzy prowadzili pojazd w stanie nietrzeźwości.

reklama

Podczas tej jednodniowej akcji funkcjonariusze skontrolowali prawie 90 pojazdów.

reklama

Wyniki akcji:

Podczas każdej kontroli drogowej badana jest trzeźwość kierujących, o czym przekonał się 62-letni motorowerzysta w Krakowie na ul. Glinik. Badanie trzeźwości wykazało u niego prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek, jechał on bez kasku ochronnego. Kierujący jednośladem stracił prawo jazdy.

Do kontroli drogowej został zatrzymany również 36-letni kierujący samochodem osobowym w miejscowości Gdów – w powiecie wielickim. Badanie trzeźwości wykazało u niego blisko 1 promil alkoholu w organizmie, za co również stracił prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.


Ponadto około godz. 15:30 w miejscowości Jankówka w powiecie wielickim, policjanci grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 116 km/h tj., o 66 km więcej, niż dopuszczają przepisy. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł oraz 14 pkt. karnymi. W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.

Zobacz także:

Nożownik z Grota-Roweckiego kilka dni wcześniej także zaatakował na ul. Dobrego Pasterza

Bezpłatna komunikacja w Krakowie. Ruszają konsultacje z mieszkańcami

W nocy zatrzymano oszusta na lotnisku

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności