Do domu siłowo weszli kontrterroryści. Mężczyzna chciał uciec przez balkon

Autor CowKrakowie.pl
Do domu siłowo weszli kontrterroryści. Mężczyzna chciał uciec przez balkon

Dwóch dilerów z Krakowa zostało zatrzymanych przez krakowskich policjantów. Do domu, w którym przebywali weszli siłowo kontrterroryści.

reklama

Jak podaje biuro prasowe policji, mundurowi, wykonując czynności do prowadzonego śledztwa zabezpieczyli w ostatnim czasie ponad 10 kilogramów narkotyków i namierzyli dwóch dilerów, do których jak ustalili, te narkotyki należały.

reklama

18 czerwca policjanci przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystów Policji z Krakowa i Kielc, zaplanowali realizację. Podzieleni na dwie załogi udali się jednocześnie do miejsc zamieszkania podejrzanych.

Do domów podejrzanych, jako pierwsi, siłowo weszli kontrterroryści. W środku zastali podejrzanych, jeden z nich próbował uciec przez balkon, jednak obaj zostali szybko obezwładnieni i zatrzymani przez funkcjonariuszy.

Przeszukano ich domy

Kolejno policjanci przeszukali ich domy, ujawniając i zabezpieczając wiele przedmiotów mogących stanowić dowód w sprawie, w tym gotówkę w kwocie 515 euro, 50 dolarów i 50 dolarów kanadyjskich, mogącą pochodzić z przestępstwa handlu narkotykami.  Dodatkowo u 20-latka znaleźli też narkotyki w postaci 7 gramów marihuany.

Tego samego dnia podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków w postaci blisko 10 kilogramów marihuany oraz uczestnictwa w ich obrocie. Dodatkowo młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania jeszcze 7 gramów narkotyków, ujawnionych podczas jego zatrzymania.

Sąd zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa 20 i 23-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności