Ceramidy w kosmetykach – czym są?

artykuł sponsorowany
Ceramidy w kosmetykach – czym są?

Pielęgnacja cery to dla wielu bardzo istotna sprawa. Wybierając odpowiednie do tego kosmetyki, trzeba kierować się własnymi potrzebami i rodzajem posiadanej skóry. Szukasz czegoś odżywiającego i odbudowującego? Sprawdź, czym są ceramidy i dlaczego warto postawić na specyfiki z tym składnikiem odżywczym.

reklama

Co to takiego?

Ceramidy często pojawiają się w składach kosmetyków do pielęgnacji cery. Czym jednak są i jakie spełniają funkcje w danych preparatach?

reklama

Ceramidy to naturalne tłuszcze występujące w skórze, które stanowią niezwykle ważną część jej bariery ochronnej. Pomagają utrzymać jej integralność. Chronią przede wszystkim przed utratą wody i przenikaniem szkodliwych substancji z zewnątrz. Profesjonalnie nazywa się je lipidami.

Niedobór lipidów może doprowadzić do zaburzenia równowagi hydrolipidowej w skórze. Taka cera jest bardzo wrażliwa i podatna na choroby. Coraz częściej muszą na to uważać osoby starsze i kobiety przechodzące menopauzę.

Ceramidy – dla jakiej skóry?

Kosmetyki z ceramidami mogą być korzystne dla różnych rodzajów cery. Szczególnie polecane są jednak dla kilku typów.

Ceramidy będą fantastycznym regeneratorem dla skóry suchej i odwodnionej. Pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wody, co wspomaga nawilżenie cery.

Wbrew pozorom będą również dobrym wyborem dla osób zmagających się z nadprodukcją sebum. Ceramidy pomogą w utrzymaniu właściwej równowagi lipidowej, co wpłynie na tłustość cery.

Odpowiednie będą również dla osób o skórze wrażliwej z problemami. Mają właściwości ochronne, które pozwalają zarówno na wzmacnianie bariery, jak i łagodzenie podrażnień.

Lipidy wspomagają procesy regeneracyjne, dzięki czemu nadają się również dla osób z bardziej kłopotliwą cerą. Warto wspomnieć, że ceramidy łagodzą objawy wielu problemów skórnych. Ich uzupełnianie polecają również dermatolodzy.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Regularne stosowanie ceramidów może przynieść wiele pozytywnych efektów.

Z pewnością wpłynie na nawilżenie Twojej skóry i zmniejszenie suchości. Sprawia to, że skóra jest bardziej elastyczna, miękka i mniej się łuszczy. Dużo osób używających do swojej pielęgnacji takich dodatkowych lipidów wskazuje również na większą elastyczność i gładkość skóry.

Stosowanie kosmetyków z lipidami wzmacnia również barierę ochronną. Dzięki temu cera jest odporna na zanieczyszczenia czy działanie czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV.

Dzięki temu jest fantastycznym składnikiem dla osób ze skórą skłonną do problemów dermatologicznych. Systematyczne wprowadzenie ceramidów do swojej pielęgnacji pomoże w złagodzeniu podrażnień i zmniejszaniu stanów zapalnych.

Na szczęście ceramidy da się znaleźć w wielu popularnych kosmetykach. Na stronach takich jak onlybio.life z pewnością natkniesz się na kremy i inne specyfiki, które zawierają w sobie właśnie ten składnik odżywczy. Szukasz czegoś, co odżywi i wzmocni Twoją cerę? Wybierz rzeczy do pielęgnacji z lipidami!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności