Akcja służb. Czerwona woda w potoku [ZDJĘCIA]

Autor CowKrakowie.pl
Akcja służb. Czerwona woda w potoku [ZDJĘCIA]

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało informację od Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska w Krakowie o czerwonej substancji w potoku.

reklama

Jedną z nich inspektorzy podjęli w Krakowie na potoku Rzewnym w rejonie ul. Zawiłej w Krakowie. W toku przeprowadzonych oględzin na odcinku około 1,3 km ujawniono czerwoną substancję.

reklama

W obu przypadkach pobrano próbki do badań. Nie stwierdzono śniętych ryb ani występowania uciążliwości zapachowej. Sytuacja będzie nadal monitorowana w celu m.in. ustalenia potencjalnego sprawcy zanieczyszczenia.

Inspektorzy po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie udali się w teren w celu przeprowadzenia wizji i poboru próbek wody do badań. Na miejscu przeprowadzono oględziny i sporządzono dokumentację fotograficzną. Inspektorzy potwierdzili, że zanieczyszczenie czerwoną substancją potoku występowało na odcinku ok. 1,3 km  – od ul. Zawiłej, aż do osiedla przy ul. Borkowskiej i miejsca ujęcia potoku Rzewny w zabudowany podziemny przepust.

Ponadto inspektorzy WIOŚ w Krakowie ustalili, że PSP – jednostka specjalistyczna JRG6, przeprowadziła – przed przyjazdem inspektorów – pomiary na obecność substancji chemicznych. JRG6 nie stwierdziło w wodzie żadnych niebezpiecznych substancji chemicznych zagrażających środowisku.

Również czerwonawe zabarwienie zlokalizowano na odcinku ok. 1,5 km poniżej remizy OSP w Zubrzycy Górnej w kierunku Jabłonki.

Fot. WIOŚ

"Zanieczyszony potok"
"Zanieczyszony potok"
"Zanieczyszony potok"
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności